Adana Elektrik Teknisyenleri Odası Eski Başkanı Selahattin Çırak, yeni yapılacak Genel Kurul’da başkanlık için aday olduğunu açıkladı. Çırak, “Odayı yeniden ayağı kaldırmak için çaba sarf edeceğiz, ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.

YENİ YÖNETİMDE GÖREV ALACAKLAR BİR ARAYA GELDİ

Selahattin Çırak, yeni oluşacak yönetimle Adnan Menderes Bulvarı’ndaki Kurban Baba’da bir araya geldi. Çırak, yeni yönetimde görev alacak arkadaşlarının birbirini tanımasının önemine işaret ederek, elele verip Elektrik Teknisyenleri Odası’nı her işin kolayca çözüldüğü eski günlere kısa zamanda taşıyacaklarını söyledi.

Resim önizlemesi

HESAP SORARAK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

Selahattin Çırak, “Elektrik Teknisyenleri Odası’nın gidişatına baktık olacak gibi değil. Arkadaşlarımızın, üyelerimizin de istekleri üzerine yola çıktık. Yönetim kurulunda görev alacak arkadaşlarımızla toplandık. Hiçbir şahsi beklenti olmadan, yönetim ve üyelerimizle seçimi kazanıp yolumuza devam edeceğiz. Çok kısa bir zamanda ama mutlaka hesap sorarak, kısa bir zamanda odamızı eski duruma kavuşturacağız, buna inanıyoruz, bu amaçla bir araya geldik. İnşallah buna muvaffak olacağız” ifadelerini kullandı.

Selahattin Çırak, Elektrik teknisyenlerinin kamu kurum ve kuruluşları ile toplumdaki saygınlığını yeniden tesis edeceklerine dikkat çekerek, “Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için ve birimiz hepimiz, hepimiz de bu odanın üyeleri için çalışacağız. Bu odanın üyeleriyle halkla olan ilişkilerini düzelteceğiz.” dedi.

ABİKE VE GÖK 10 YILDA NE YAPTI?

Selahattin Çırak’a destek verip bazıları da yeni yönetimde görev alacaklar ise şunları kaydetti:

Eyüp Altuğ: “Yeni bir yönetim kurulu oluşturarak kötü giden odayı iyileştirmek, eski refaha ulaştırmak istiyoruz”

Ahmet Altuğrul: “Eski yönetim, yeni yönetim bizim için bir şey yapmıyor. Elektrik Teknisyenleri Odası borçlu. Başkanın aracı bile yok, odayı bitirdiler, bu yönetimi düşürmek için elimden ne geliyorsa yapacağım. Odada her arkadaşın alınteri var, kimsenin bu mirası yemeye hakkı yok.”

Hacı Altındemir: “Borçsuz teslim edilmiş bir odada, 2 araç 1 bina satılmış bu hayra alamet değil, Selahhattin Başkan ile birlikte hareket edeceğiz.”

İbrahim Gültekin: “Elektrik Teknisyenleri Odası bitti, eski günlerine kavuşturmak istiyoruz. Bir iki toplantı bile yapılmıyor, sosyal aktiviteler yok, kaynama, diyalog iyi değil. Ayrıca kazandığımız haklarımız gasp ediliyor. 50 dosyası olanın işi görülüyor, 1 dosyası olanın işi yapılmıyor.”

Hasan Binbir: “Elektrik Teknisyenleri Odası’nın daha iyi olması için Selahattin Başkan’la birlikte çalışacağız.”

Mehmet Altındemir: “2010 yılı başında devredilen odanın borcu yoktu ve kasada 49 bin lirası vardı. Bugün 2 araç ve 1 bina satılmış. Selahattin Çırak döneminde İsmail Abike’ye 4 katlı binanın dizaynını yapıp teslim ettik. Aradan 10 yıl geçti ne yaptın? Bu odanın hiç mi geliri olmadı? Bugün Toroslar Elektrik AŞ.’ye elektrikçi gidince normal vatandaştan farkı yok, hatta vatandaş daha önde. Önceden bizim bu kurumda bir saygınlığımız vardı. Elektrik Teknisyenleri Odası bu kadar Ramazan geçti, durumu iyi olmayan üyelerine bir gıda kolisi mi göndermiş  veya yılbaşında bir hediye mi vermiş, ne yapmış? Siz bu paraları ne yaptınız? Odanın eski seviyesine gelmesi için Selahattin Başkan’ın yanındayız, destekliyoruz.”