Adana Memur-Sen İl Başkanı Bekir Nennioğlu, Emekli Memur-Sen il yönetimiyle birlikte sendika binasında basın açıklaması yaptı.
SSK ve Bağkur'a verilen yüzde beş zamdan dolayı teşekkür eden Nennioğlu, ancak bunun yeterli olmadığını ve emeklilerin hala zor durumda olduğunu vurguladı. Nennioğlu, Memurlara verilen on iki bin liralık zammın en az yarısı olan altı bin TL'nin, tüm emeklilere, yani emekli sandığı, SSK ve Bağkur emeklilerine eşit şekilde verilmesini talep etti.

Resim önizlemesi

Bekir Nennioğlu, açıklamasında Türkiye genelinde on yedi milyon emekli olduğunu belirterek, önümüzde bir seçim olduğunu ve Cumhurbaşkanı'nın mutlaka emeklilere zam yapması gerektiğine inandığını ifade etti. Nennioğlu, tüm emeklileri Memur-Sen çatısı altına davet etti. Emekli Memur-Sen üyesi olmanın, sadece maaş değil diğer sosyal haklardan da faydalanmayı sağlayacağını belirtti.

Resim önizlemesi

Nennioğlu, ayrıca, Adana Memur-Sen olarak yapacakları yerel anlaşmalardan tüm emekli Memur-Sen üyelerinin faydalanacağını ve aydat ödemeyeceklerini söyledi. Başkan Nennioğlu, Memur-sen genel merkezinin yaptığı indirim anlaşmalarında Adana'da Memur-Sen olarak sağlanan avantajlardan emekli Memur-Sen üyelerinin tamamının faydalanacağını vurgulayarak, tüm emeklileri Memur-Sen çatısı altına beklediklerini ifade etti.