İçişleri bakanlığının başarılı çalışkan Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, görev yaptığı Zonguldak'ta işçi tulumunu ve çizmesini giyerek kara elmasın bulunduğu maden ocaklarına indi. Ocakları gezerek inceleyen Aktaş, burada çalışanların büyük takdirini topladı. Fahri Aktaş, ocaklarda çalışan işçilerle buluşarak sorunlarını dinledi. 

ZONGULDAKLI EMNİYET MÜDÜRÜ AKTAŞ'TAN ÖVGÜYLE BAHSEDİYOR

‘Eli yüzü kirlenmiş üst düzey yöneticiyi ilk defa görüyorum’

Pusula’nın ‘Zonguldak İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş Zonguldaklı oldu’ başlığından sonra Zonguldak Nostalji Editörü Yüksel Yıldırım da sayfasında “Ancak üst düzey yönetici Emniyet Müdürü Fahri Aktaş gibi eli yüzü kirlenmiş olanı ilk defa görüyorum” yorumunu yaptı. 

İşte Yüksel Yıldırım’ın o paylaşımı:

“Zonguldak'a ziyarete gelen veya Zonguldak'a görevli atanan devlet yöneticilerinin genelde, kentimizin dünya çapında maden ve emek şehri olmasından kaynaklanan özelliğinden dolayı maden ocaklarını incelemek ve gezmek için yerin altını ziyaret ederler.

Bazıları eğitim ocağını tercih eder, bazıları da daha derin kuyulara inerler. Yerinde inceleyip, işçilerle konuşup bazen kazma sallarlar ve finalde yer altı ortamında yemek yerler...

Yanılıyor olabilirim ancak eli yüzü ve elbisesi kirlenmiş şekilde ocak gezisini tamamlayan bir yetkiliyi ilk kez görüyorum...

Zonguldak İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, ilk kez indiği maden ocağına. İniş öncesi hazırlığı, ocak içinden fotoğrafları ve ocak çıkışındaki halini sosyal medya hesabından “Emeğin Başkenti Karaelmas Diyarında. Maden önceki ve sonrası” etiketiyle paylaştı...

Yanında TTK Genel Müdürü ve diğer yetkililerinde üst baş durumu aynı. Anayollarda değil de sanki ayak denilen yerlerden sürünerek geçmişler gibi.

Genelde böyle durumlarda üzerlerine giydikleri beyaz tulumun tekrar tertemiz lekesiz şekilde, eli yüzü tertemiz dışarıya çıkanlara alışığız, ancak bu gezide durum biraz farklı olmuş... 

Şaşırmadım diyemeyeceğim...

Sırf ocak ortamını dışarıya kurgu gereği kendini kirletenleri biliriz. Hayatı boyunca eli yüzü, üstü başı lekesiz ocağa girip çıkmış yöneticileri de biliriz. Ocağa hiç girmeyenlere de şahit olmadık değil. İşini canla başla yapan, hayat kurtaran, kendi hayatlarını tehlikeye atanların da elbet hakkını yememek lazım. Onlar Zonguldak'ı ayakta tutanlar zaten...

Ancak üst düzey yönetici Emniyet Müdürü Fahri Aktaş gibi eli yüzü kirlenmiş olanı ilk defa görüyorum... Zonguldak madenciliğinin zorluğunu, verilen emeğin halini iyi anlamıştır umarım...”
 

EMNİYET MÜDÜRÜ FAHRİ AKTAŞ KİMDİR?

Fahri Aktaş, 1987'de Polis Koleji’nden, 1991'de de Polis Akademisi’nden mezun oldu. Adana, Van, Erzurum, Şırnak illerinde değişik rütbelerde TEM, İstihbarat, KOM, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, PMYO Öğretmen Emniyet Müdürü görevlerinde bulunan Aktaş, askerliğini 1994-1996 yılları arasında Kayseri 1.Komando Tugayı Şırnak Cudi üs bölgelerinde Asteğmen rütbesinde yaptı. 

Aktaş, 2005-2006 Mersin Çağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde (MBA) alanında Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. BM Polis Barışgücünde (UNPOL), Haiti (MİNUSTAH) ve Fildişi Sahili (ONUCİ) ülkelerinde yurtdışı görevleri alan Fahri Aktaş, Güney Kore ile Almanya’da resmi toplantı ve temaslarda bulundu. 

2015'te Adana'da “TEM, Güvenlik ve Çevik Kuvvet” birimlerinden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısıyken, EGM Yüksek Değerlendirme Kurulu Kararı ile 1. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi edildi. 

Zonguldak Emniyet Müdürü Fahri Aktaş kimdir? Fahri Aktaş nereli, kaç yaşında?

Polis Başmüfettişi olarak Özel Güvenlik Denetleme Adana Bölge Başkanı görevinden 19.08.2017 tarihli Kararname hükmü gereği Giresun İl Emniyet Müdürü olarak atanan Aktaş, 24.08.2017 tarihinde göreve başladı. 7 Temmuz 2021'de ise yeni yeri Zonguldak'a atandı.

Zonguldak Emniyet Müdürü Fahri Aktaş kimdir? Fahri Aktaş nereli, kaç yaşında?

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.