İşkur ile Umut dayanışma engelliler derneğinin ortak yapacağı Şiş örücülüğü kursu dernek binasında başladı. Umut dayanışma engelliler derneği ile İŞKUR işbirliğiyle meslek edindirme Ortapedik engelliler projesi kapsamındaki Şiş Örücülüğü kursunun açılışına Adana il dernekler müdürü Recep Kurtoğlu, İşkur Şube müdürü Kenan Bildik, İşkur müdür muavini Nursel Akbulut, İşkur Şefi Nilsun Gök, MHM konfeksiyon yetkilisi Enver Gündüz ve dernek üyeleri katıldı.

Şiş Örücülüğü kursunun 1 Nisan’da başlayıp 30 Kasım tarihinde sona ereceğini belirten Umut Dayanışma Engelliler Derneğinin başkanı Sevim Eğrisakal “Dernek olarak daha öncede birçok projelerimiz oldu.Pandemi dolaysıyla ertelediğimiz İŞKUR işbirliğiyle meslek edindirme Ortapedik engelliler projesi kapsamındaki Şiş Örücülüğü kursumuza üyelerimizden 10 kişi yazıldı. Kursiyerlerimiz yukarıdaki belirttiğimiz tarihler arasında kurs görecek ve hem de İşkur tarafından her ay ücret alacaklar.Bu projede üyelerimiz içinde kadın ve erkek olarak katılım sağlayan üyelerimize bir nebze de olsa katkıda bulunacağımız için çok mutluyum. Bu projemize destek olan Adana il dernekler müdürümüz Recep Kurtoğlu ve İşkur Şube müdürü Kenan Bildik, İşkur Şefi Nilsun Gök, İşkur müdür muavini Nursel Akbulut, MHM konfeksiyon yetkilisi Enver Gündüz’e ve diğer yetkililerine teşekkür ederim” dedi.

Engeliller hem örgü örecek Hemde işsahibi olacak

Şiş Örücü’lüğü kursunun açılışına katılan Adana il dernekler müdürü Recep Kurtoğlu engelli vatandaşlarımıza yapılan bu tür projeleri her zaman faydalı olduğunu söylerek “Devletimiz engelli vatandaşlarımıza her zaman destek olmuştur.Onların meslek sahibi olması sayesinde belirli bir gelire sahip olmaları son derece güzel bir olaydır. Bizleri her zaman onların yanlarında hissetmeleri sağlamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceklerini” ifade etti.

İŞKUR işbirliğiyle meslek edindirme Ortapedik engelliler projesi kapsamındaki Şiş Örücülüğü kursunun başlaması sebebi ile insana hiçbirşey engel değildir sloganı öncülük eden İşkur Şube müdürü Kenan Bildik “Kurumumuz meslek edindirme Ortapedik engelliler projesini hayat geçirmek ve engelli vatandaşlarımızın bir iş sahibi olmaları herkesi mutlu etmiştir. Kurumumuz bu tür projeleri her zaman destekler ve ileri aylarda daha güzel projelerinde çıkacağına inanıyorum. Şiş Örgü kursunun bu kadar ilgi görmesi ve Umut Dayanışma engelliler derneği başkanı ve yönetimini bu başarıl çalışmalarından dolayı kutluyorum”