Adana’da, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası etkinliği kapsamında Erkan Koleji öğrencileri, Atatürk Parkı’nda anlamlı bir etkinliğe imza attılar.
Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 10 Kasım’da okul kampüsündeki törenle anan Erkan Koleji öğrencilerinin ikinci adresleri Atatürk Parkı oldu.

Atatürk Haftası nedeniyle Atatürk Parkı’na giden Erkan Koleji’nin ilkokul ve ortaokul öğrencileri, yaklaşık 300 kişilik koro oluşturdular. Atatürk posterli tişört giyen öğrenciler, Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı seslendirdiler. Erkan Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü İzzettin Yüzçelik, Okul Müdürü Nazmiye Çabuk, öğretmenler, veliler ve vatandaşların katılımıyla yaklaşık 500 kişi, Atatürk Anıtı’ndaki programlarına ‘Atatürk Çocukları’ şarkısını seslendirerek başladılar. Cumhuriyet ile özdeşleşen marşlar ve şarkılar da söyleyen öğrenciler, etkinliklerini ‘Atatürk Çocukları’ şarkısını ikinci kez seslendirerek sonlandırdılar. Ulu önder Atatürk’e bağlılıklarını bir kez daha gösteren Erkan Koleji öğrencileri, izleyenlerden büyük alkış topladılar.