Türk Sanat Müziği sanatçısı Faruk Tınaz, 65 yaşında hayatını kaybetti. Son olarak İbrahim Tatlıses'in programına konuk olan usta ismin bir süredir kanser tedavisi gördüğü öğrenildi.
Şarkıları ile bir döneme damga vuran Faruk Tınaz'ın bir süredir kanser tedavisi gördüğü öğrenildi. 65 yaşındaki usta sanatçı, bugün İstanbul'da hayatını kaybetti. Tınaz aynı zamanda Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu üyesiydi.

ADANA'DA TOPRAĞA VERİLECEK

Türkiye Jokey Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olan Tınaz için yarın saat 11.00'de İstanbul Veliefendi Hipodromu Şeref Tribünü önünde tören düzenlenecek.Tınaz için 25 Aralık Cumartesi günü memleketi Adana'da Kabasakal Camisi'nde öğle vakti cenaze namazı kılınacak. Sanatçının cenazesi, Kabasakal Mezarlığı'na defnedilecek.

 

Son dakika: Ünü şarkıcı Faruk Tınaz hayatını kaybetti! Faruk Tınaz kimdir?

İBO SHOW'A KATILMIŞTI

Geçtiğimiz şubat ayında İbrahim Tatlıses'in programına konuk olan ve sevilen şarkılarını seslendiren Faruk Tınaz ölümüyle sevenlerini yasa boğdu.

Son Dakika: Türk Sanat Müziği sanatçısı Faruk Tınaz, 65 yaşında hayatını kaybetti

FARUK TINAZ KİMDİR?

Faruk Tınaz, 6 Haziran 1956 tarihinde dünyaya geldi. Sekiz çocuklu bir ailenin beşinci çocuğu olarak Adana'da dünyaya geldi. Annesi mevlüthandır. Mustafa Erses, Ümit Tokcan ve Nevzat Sümer'den müzik dersi aldı.1980 yılında TRT'nin Radyo Özel Eğlence sınavını kazanarak TRT'de çalışmaya başladı. Ankara'da başladığı sahne hayatına istanbul'da devam etti. 1973'te Kamil Sönmez ve Osman Yağmurdereli ile Şişli'de tek odalı bir evde yaşamaya başladı. Daha sonra aralarına Asım Ekren katıldı. 2010 yılında Yeniköy'deki villasında darp edilmesiyle adı duyuldu.