Adana'da bir tırda, fıstık kabuklarının içindeki çantalarda 47 kilo 91 gram eroin ele geçirildi.Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kente yüklü miktarda uyuşturucu madde getirileceği bilgisine ulaştı. Kentin giriş ve çıkışlarında önlem alan ekipler, şüpheli araçlarda kontroller yaptı.

Fıstık kabukları arasında uyuşturucu sevkiyatı - Adana

Polis, Pozantı ilçesindeki bir dinlenme tesisinde durdurulan Antep fıstığı taşıyan tırda özel eğitimli narkotik köpeği 'Oscar' ile arama yaptı. Oscar, tırın dorsesindeki fıstık çuvallarına tepki verdi. Yapılan detaylı kontrollerde çuvalların arasına gizlenmiş 46 ayrı pakette toplam 47 kilo 91 gram eroin, 539 gram Afyon sakızı ele geçirdi.Uyuşturucuyla ilgili şoför Mehmet İ., gözaltına alındı.

Fıstık kabukları arasında uyuşturucu sevkiyatı - Bursa'ya Dair Her Şey -  Bursa Haber, Bursa Son Dakika

Adana'da narkotik operasyonu! 47 kilo eroin yakalandı

47 kilo 91 gram eroin ele geçirildi

Öte yandan Adana'da bir tırda 47 kilo 91 gram eroin ve 539 gram afyon sakızı ele geçirildi, sürücü gözaltına alındı.İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, durumundan şüphelendiği bir tırı Ankara- Pozantı Otoyolu'ndaki dinlenme tesisinde durdurdu.Araçta, narkotik köpeği "Oscar" ile yapılan aramada, fırınlarda yakmak için kullanılan Antep fıstığı kabukları arasına gizlenmiş 47 kilo 91 gram eroin ve 539 gram afyon sakızı ele geçirildi.