FİZYO LAVİNİA “GTOS TERAPİ” İLE ADANA’DA HİZMETE GİRDİ

ADANA- İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Egzersiz fizyolojisi Enstitüsü kurucularından Dr.Çetin Gürses tarafından geliştirilen Gtos Terapi uygulaması, Uzman Fizyoterapist Dilan Şimşek yönetimindeki Fizyo Lavinia’da Adanalılar’a hizmet vermeye başladı.
Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Medipol Üniversitesi’nde tamamlayan ve mezuniyetin ardından İstanbul Medipol Mega Hastanesi’nde görev yapan Fizyoterapist Dilan Şimşek, bundan sonraki iş hayatına Fizyo Lavinia adı altında kurduğu terapi merkezinde devam edecek.

Resim önizlemesi

GTOS TERAPİ NEDİR?

GTOS Terapi, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Egzersiz fizyolojisi Enstitüsü kurucularından Dr.Çetin Gürses tarafından geliştirilmiş olup, etkinliği Boston Üniversitesi’nin 25 Aralık 1999 tarihli raporu ile onaylanmıştır.
GTOS (Golgi Tendon Organı Stimülasyonu) Terapi, kas iskelet sistemini oluşturan başlıca doku rahatsızlıklarında kullanılan, bel fıtığı, boyun fıtığı ve fibromiyalji gibi rahatsızlıklarda etkin olan ve yan etkisi olmayan ileri düzey bir manuel terapi seçeneğidir.
Dr. Çetin Gürses tarafından geliştirilen patentli bir cihazla, GTOS Terapi Uzmanı fizyoterapistler tarafından deri altına nüfuz etmeden ileri düzey tekniklerle uygulanan bu yöntem, çağımızın önemli buluşlarından biridir. Bu yöntem, GTOS Terapi cihazı ile uzman fizyoterapistler tarafından uygun noktalara uygun miktarda basınç uygulayarak ağrı-spazm-ağrı döngüsünü ortadan kaldırmayı hedefler.

Resim önizlemesi

GTOS TERAPİ’NİN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

GTOS Terapi uygulama seanslarında tıbbi ilaç, iğne, ışın, elektrik gibi yardımcı yöntemler kullanılmaz. Bu nedenle GTOS Terapi uygulamasının hiçbir yan etkisi yoktur. Her yaştan ve her gruptan kişiye uygulanabilen, ideal bir yöntemdir.

GTOS TERAPİ HANGİ RAHATSIZLIKLARDA ETKİLİDİR?

Bel fıtığı ve boyun fıtığı.
Bel, boyun ve sırt ağrıları.
Fibromiyalji.
Miyofasiyal Ağrı.
Omurga problemlerinden kaynaklı ağrılar.

ŞİMŞEK, “ADANA’DA AĞRILARA SON VERMEYE GELDİK”

Fizyo Lavinia’da hizmet verecek olan Fizyoterapist Dilan Şimşek, Gtos Terapi uygulaması ile Adana’da ağrılı hastalara çare olmaya çalışacaklarını belirterek, “Eğer sizinde bel fıtığı, boyun fıtığı, fibromiyalji ve yukarı da saydığımız rahatsızlık var ise bize ulaşabilirsiniz. Adana'da hizmetinizdeyiz.” diye çağrıda bulundu.

GTOS TERAPİ HANGİ VAKALARDA KULLANILMAKTADIR?

Bel fıtığı,bel bölgesi kanal daralması, omurga diskleri arasında kireçleme, siyatik, mekanik sorunlardan kaynaklı oluşmuş olan bel ağrısı.
*Bacaklara yayılan ağrılı durumlar. Boyun fıtığı, boyundaki diskler arasında oluşan kireçleme,boyun bölgesi kanal daralmasından kaynaklı kollara yayılan ağrı ve uyuşmalar.
*Miyofasyal ağrı, fibromiyalji gibi insanların hayat kalitesini etkileyen boyun ve sırt bölgesini tutan yaygın ağrılar.
*Kas yırtığı, meniskus yırtığı, ağ yaralanmaları ve tendon yaralanmaları gibi spor yaralanmaları. İskelet kas sistemini tutan tüm ağrılı durumlarda etkin olarak kullanılmaktadır.
Ameliyat, iğne, ilaç ışın elektrik vb. kullanmadığı için bir masajdan bile daha az risk taşımaktadır. Bu sebeple birkaç kez ameliyat geçirmiş kronik vakalardan, ambulansla taşınacak kadar ağır akut vakalara, tansiyon, şeker hastası yaşlıdan 9 aylık hamile bayanlara kadar herkese uygulanabilmektedir.