KARALAR; “KAYNAK OLARAK DEĞERLENDİRİLECEK KİTAP İÇİN ŞANIVAR’I KUTLUYORUM”

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyesi, Anadolu Ajansı eski Hatay Büro Müdürü Ramazan Şanıvar, “ADANA’DA SPORUN DÜNÜ BUGÜNÜ” isimli kitabını, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a armağan etti.

9 Ocak 2022 Pazar günü yapılan, “Uluslararası 12.Adana Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu” öncesinde; Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar’la sohbet eden ve kitabını armağan eden Şanıvar, “Ülkemiz ve kentimizde sporla ilgili kitap ve kaynak sayısı çok yetersiz. Bu bağlamda Adana’da cumhuriyet sonrasında tüm spor branşlarında kentimizi temsil eden, başarıdan başarıya koşan elleri öpülesi eski sporcuları gündeme taşıyarak kitaplaştırdım. Şimdilerde hedefim; bir dönemler sulama kanallarında yetişen ve havuzlarda rekorlar kıran milli yüzücüleri yeni yayınlayacağım kitapta gelecek kuşaklara tanıtmaya çalışacağım. Kitabın yayınlanması için destek sözü veren Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’a teşekkür ederim” dedi.Resim önizlemesi

 

KARALAR; “KENTİMİZİ İLGİLENDİREN HER KONUYA DESTEK VERİRİZ”

Zeydan Karalar; Büyük emekle yayınladığı ve kaynak kitap olan ‘Adana’da Sporun Dünü Bugünü’ adlı kitabı için Ramazan Şanıvar’ı kutladığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın bu gibi projelere gerekli önem ve desteği verdiğini belirten Başkan Karalar konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

“Kaynak kitap konusunda her alanda büyük eksiklikler olduğunu biliyoruz. Ramazan Şanıvar ilk kitabında kuşak kuşak tüm sporları araştırarak kentimize yararlı bir yayın organı kazandırmıştır. Şimdi ikinci kitabı bizim gençliğimizin idolları Muharrem Gülergin başta olmak üzere Mustafa ve Erdal Acet kardeşler, Ünsal Fikirci, Behçet Kurtiş, Ayhan Karataş, Faruk Morkal, Ahmet Bozdoğan, Fahri Gez ve diğer rekortmen yüzücüler için yeni bir hazırlık içerisinde. Kitabın basımı konusunda olanaklar içinde gerekli desteği vereceğiz. Şanıvar’ı üretkenliğinden, heyecanından dolayı kutluyorum…”