Seyhan Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Güngör Geçer, Atatürk’ün yolunda, aydınlık yarınlar için, hiçbir engelin bizi yolumuzdan almasına müsaade etmeden ilerlemeye devam edeceklerini söyledi. Seyhan Belediyesi’nin Kasım ayı olağan toplantısında konuşan Geçer,  "Umutsuz olmaya hakkımız yok.seyhan kardeşlik coğrafyamızın başkenti, kültürel farklılıkların buluşma noktasıdır. Hep birlikte Seyhan’a Adana’ya Üklemize hizmete devam edeceğiz." diye konuştu.
Hayatımızda köklü değişikliklere neden olan 2020’yi geride bırakırken yepyeni hayaller ve umutlarla dolu bir yılı, 2021’i karşıladıklarını ifade eden Meclis Üyesi Güngör Geçer, "Her yeni yıl hedeflerimizi ve hayallerimizi kovalamak için ve her şeyden önemlisi içimizdeki neşeyi yeniden canlandırmak için yeni bir başlangıç olur. 2021 yılı dünyada pandemi’nin geride kaldığı sağlıklı, mutlu, huzurlu, bir yıl olması dileğiyle tüm hemşerilerimizin yeni yılını kutluyorum" dedi.

Geçer ayrıca konuşmasında hemşerilerinin 5 Ocak Adana’nın ve 6 Ocak Ceyhan’ın kurtuluş günlerinide kutlarken, "başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere bu günleri canları pahasına armağan edenleri saygı ve rahmetle anarken, cumhuriyetimizi ve onun ilkelerini sonsuza kadar koruyacağımızı bir kez daha vurguluyor, kurtuluş günümüzü kutluyorum." şeklinde konuştu.

"YENİ YILA UMUTLU BURUK GİRDİK"

Yüksek enflasyon ile giderek artan hayat pahalılığına da değinen Seyhan Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Güngör konuşmasını şöyle sürdürdü.
"Binlerce iş yerinin faaliyetlerini durdurması sonrasında azalan ya da tamamen kesilen gelirler, toplumda ağır bir gelir kaybına yol açtı. Koranavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan önlemler esnaf ve sanatkar kesimini de vurdu. Paket servis dışında hizmet vermeleri yasaklanan restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeteryalar, kahvehaneler yeni yılda desteklerin artırılmasını bekliyor. Ekonomik kriz ve salgınla aynı anda boğuşan vatandaşın geliri eridi, borcu katlandı. İşte bu nedenle milyonlarca kişi yeni yıla buruk ama bir o kadar da umut dolu girildi.
Küresel sorunlara karşı yerel çözümler üretmeye çalışmanın önemi COVID-19 pandemisi sırasında da kendini gösterdi. Zira çok büyük ölçekte genel politikalar üretmek zorunda olan merkezi hükümetlerin aksine belediyelerin sorunlara yerele özgü kapasite ve dinamikleri harekete geçirerek, özgün, etkili ve hızlı cevaplar geliştirme konusundaki önemi bir kez daha anlaşıldı. COVID-19 salgınına karşı hastalığın yayılımının yavaşlatılması için gerekli düzenleme ve hijyen tedbirlerinin alınmasında, salgının seyrinin daha yakından ve gerçekçi bir şekilde gözlenmesinde ve salgın sonucu ortaya çıkan sorunlara çare üretilmesinde yerel yönetimler çok daha yaratıcı, etkili ve hızlı olabilirler.
Koronavirüse karşı mücadele, yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla, erkeğiyle tek tek hepimizin koruma önlemlerini mutlaka uygulamasını gerektiren, bu anlamda hiç birimizin dışında kalamayacağı bir topyekûn savaştır.Bu savaş merkezi hükümetin yerel yönetimlerle koordinasyonlu çalışmasıyla, Meclislerin desteğiyle daha kısa zamanda kazanılabilir.
Türk Milleti’ne inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ulusa umut oldu ve “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim” dedi.