Türkiye’nin birçok noktasında görülen ve gök taşı olduğu değerlendirilen cismin düşme anı, Diyarbakır, Hatay, Malatya ve Elazığ'da görüntülendi. Vatandaşlar büyük heyecan yaşarken esrarengiz olay kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

GÖKYÜZÜ MAVİYLE KAPLANDI

Düşme anında cisim parçalara bölünürken, gökyüzü maviyle kaplandı. Gök taşının düşme anına ilişkin görüntüler kısa sürede Türkiye'nin en çok konuşulan konusu oldu.

 
BİRÇOK İLDE GÖK TAŞI PANİĞİ

Öte yandan cismin görüldüğü iller Erzurum, Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Elazığ, Şanlıurfa, Ağrı, Kars ve Iğdır olarak aktarıldı. Malatya Doğanşehir ilçesinde 20.15 sıralarında 'Meteor düştü' iddiaları bir anda sosyal medyada yayılırken, çok sayıda vatandaş tarafından gözlemlenen cisim kentte heyecan yaşanmasına neden oldu.

AW021757_01

Hatay’ın Kırıkhan ilçesi Karadurmuşlu bölgesinde gökyüzünde bir cismin alev aldığı görüntüler saniye saniye kaydedildi.

AW021761_01

AFAD BİNGÖL İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

AFAD Bingöl İl Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Kiğı ile Yayladere ilçelerinden konuya ilişkin ihbar geldiği belirtildi.

 

AW021750_01

Açıklamada, "AFAD İl Müdürlüğümüze Kiğı ve Yayladere ilçelerinde gök taşının parlaması anında patlamaya yakın seslerin duyulması ve bazı evlerin camlarında titremeye sebep olduğu ihbarı üzerine yaptığımız araştırmalar sonucu bölgede herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığı tespit edilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

AW021750_02