Türk-İş 4 Bölge temsilcisi Edip Gülnar, 104 emekli amirallerin, Montrö sözleşmesini bahane ederek
gece yarısı bildiri yayınlamasına sert tepki gösterdi. Gülnar, "Amirallerin bildirisini manidar buluyor ve lanetliyorum" dedi.
Türk-İş'e bağlı Sendika Başkanlarının katılımıyla her ayın ilk haftası gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, Başkanlığında yapıldı. Kent ve ülke gündeminin ele alındığı toplantıda konuşan Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, 104 emekli amirallerin Montrö sözleşmesini bahane ederek gece yarısı bildiri yayınlamasını doğru bulmadığını belirterek "Bu bildiriyi antidemokratik buluyor ve lanetliyorum. İçte ve dış da Türkiye'nin refahını, bölgesel güç olmasını istemeyen düşmanlarımız var. Türk Milleti ne çektiyse darbelerden çekti. Demokrasiden uzaklaşarak darbeden medet umanlar şunu açıkça bilsin ki Türk Milleti olarak dün olduğu gibi bugünde seçilmiş iradenin yanındadır. Bunun en bariz örneği 15 Temmuz hain FETÖ kalkışmasıdır. Binlerce insan sokaklara, meydanlara çıkmış seçilmiş idareye, demokrasisine ve vatanına sahip çıkmıştır" dedi.

 

Gülnar,  “Antidemokratik bildiriyi lanetliyorum“

Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, sözlerini şöyle tamamladı: "Türk-İş topluluğu olarak dün olduğu gibi, yarın da Yüce Türk milletinin iradesi hedef alan demokrasiden uzak, her türlü müdahalenin karşısında durduk ve durmaya da devam edeceğiz. Herkes bunu böyle bilsin."