Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, hükümetin kamu da çalışan sayıları 900 bini bulan taşeron işçilere kadroya alınacağı yönündeki açıklamaların taşeron işçisini umutlandırdığını söyledi. Gülnar, “Bu zamana kadar hükümetin ilgili bakanları taşeron sorununu çözeceklerine dair sözler verdiler. Türk-İş olarak verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz. Taşeron işçiler yeni yıla yeni bir umutla ve sevinçle girmesini istiyoruz” dedi.

Her ayın ilk Pazartesi günü toplanan Türk-İş’e bağlı Sendika Başkanlarının katıldığı Başkanlar Kurulu toplantısı Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Çalışma hayatındaki sorunlar ve sendikal konuların ele alındığı toplantı sonrası kısa bir konuşma yapan Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, özetle şunları söyledi.

TAŞERON TÜRKİYE’NİN KANAYAN YARASI

"Hükümetin taşeron işçilerle ilgili açıklamalarını olumlu karşılıyoruz. Dün belirttiğimiz gibi bugün de ifade etmek isterim ki taşeron sistemi ülkemizin kanayan yarasıdır. Bu iş, yılsonuna kadar çözüme kavuşturulmalı çünkü taşeron işçi sayısı 900 bin civarında, artık bıçak da kemiğe dayandı. İnsanların artık beklemeye tahammülü kalmadı. Herkes beklentileri karşılayacak bir çözüm bekliyor. 900 bin taşeron işçisi ve bunların aileleri dikkate alındığında toplam 4-5 milyon insanın gözü kulağı bu yasanın bir an önce çıkmasında. Türk-İş olarak bu zamana kadar özverili davrandık. Artık seçim zamanın da ve sonrasında verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz.”