Adana Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği tarafından Geleneksel hale getirdiği Müzik ve şiir dinletisi büyük ilgi gördü.
Cumartesi günleri Çeşitşi şair ve Halk Ozanlarının davet edildiği programının bu haftaki konukları Edebiyatçı Mehmet Aydın, Şair Mehmet Şahin,,Halk Ozanı Hüseyin Bilgidağ ve Bağlama Ses sanatçısı Ali Haydar Polat konuk oldular.

Resim önizlemesi

Adana Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Başkanı Kemal Çelik, yaptığı açıklamada her yıl Geleneksel hale getirdikleri bu tür etkinlikleri Dernek binasında yaklaşık 4 yıldan buyana sürdürdüklerini belirterek, bu programa herkesin katılabileceğini ifade etti. Ayrıca her Perşembe günleri yine dernek binasında vatandaşlara ücretsiz olarak yemek verdiklerini belirten Başkan Çelik, buradaki amacın ise Hayırsever Yurttaşlarımızın ve Derneğimizin katkılarıyla verilen yemeklerde ayrım gözetmemeksizin herkese sofralarının açık olduğunu söyledi.

Resim önizlemesi

Başkan Çelik,derneğimizde bu tür faaliyetlerin sürekli yapılmakta olduğunu,bu faaliyetlere katılmak isteyen canların dernek yöneticilerine benimde lokmam var dernekte hayır yemeği vermek istiyorum diyen canlar derneğimize müracaat edebileceklerini hatırlatarak
derneğimize üye olmak isteyen canların saymanımıza müracaat etsinler. Adana Hacı Bektaş veli derneği nasıl devam ediyor,bu dernek günlük yaşamını nasıl devam ettiriyor? Bu dernek nerede duruyor çizgisi nedir?İnsan hakları savunuculuğu yapabiliyor mu?Hak hukuk adalet konusunda bir duruşu var mıdır? Bunları gözlemleyip ona göre derneğimize üye olsunlar diye konuştu.
Başkan Çelik,açıklamasının ardından programa katılan sanatçılara teşekkür plaketi verdi.