DEVA Partisi Seyhan İlçe Başkanı Halit Acı, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Birlik Günü’nün beşinci yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından kalkışılan hain darbe girişimini bir kez daha nefretle kınadı.

‘MİLLETİMİZ TANKLARIN ALTINA YATARAK İRADESİNİ ORTAYA KOYDU’

‘’15 Temmuz 2016 günü aziz Türk milleti bir kez daha şanlı duruşunu sergilemiş, devletine karşı düzenlenen bu alçak darbe girişiminde devletinin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü uğruna tankların altında yatabilecek kadar iradesini ortaya koymuş ve Türkiye Cumhuriyeti’nde yeni bir destanın yazılmasını sağlamıştır’’ diyen Başkan Acı şunları kaydetti:

‘’KURTULUŞ SAVAŞIMIZ GİBİ ŞANLI TARİHİMİZİN DÖNÜM NOKTASIDIR’’

“15 Temmuz 2016 gecesi asker elbisesi giymiş teröristlerin uçaklar, helikopterler, tanklar, silahlarla devlete ve millete haince saldırmışlardır. Dünya tarihinde ilk defa bir parlamento, savaş uçaklarının hedefi olmuştur. Terör örgütü FETÖ’nün o gece yaptığı bu hain saldırı, bu asil milletin devleti uğruna mücadele azmini çok daha fazla artırmış, sokaklara çıkılarak gösterilen büyük direnişle tarihimizin en görkemli destanlarından biri yaşanmıştır.  Demokrasi adına gösterdiği kararlı duruşu ve kendilerine uzatılan silahlara karşı canını hiç düşünmeden siper eden kahraman Türk milleti korkusuz tavrı sayesinde hainleri püskürtmüştür. Tıpkı ülkemizi daha önce düşmanların elinden kurtardığımız ‘Kurtuluş Savaşı’ gibi, 15 Temmuz 2016 tarihi de şanlı tarihimizin dönüm noktası olmuştur.

‘’BÜTÜN ŞER ODAKLARINA KARŞI VATANIMIZI KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ’’ 

Bizler, Türk milletinin vatanı uğruna neler yapabileceğini gösteren bu anlamlı direnişin mimarlarından başta Ömer Halis Demir’in ve bu uğurda Hakk’ın rahmetine kavuşan 249 şehidimiz ile 2 bin 193 gazimizin omuzlarında yükselen aziz vatanımızı, gerek içte gerekse dışta bütün şer odaklarına karşı kanımızın son damlasına kadar korumaya söz verdik. ‘Gün iradeye sahip çıkma günüdür’ diyerek meydanları darbecilere teslim etmeyip hainlere fırsat tanımayan bütün vatandaşlarımıza minnettarız. Bu vesileyle bu devlet uğruna canını ortaya koymuş Şehitlerimizi ve kahraman ecdadımızı bir kez değil, binlerce kez rahmetle anıyorum. Gazilerimize de hürmet ve sonsuz saygılarımı iletiyorum.”