Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde polis helikopteri kaza kırıma uğradı. Emniyet Müdürlüğü'ne ait helikopterin düşmesi sonrası Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ve Sözleşmeli Pilot Levent Öztürk şehit oldu, bir teknisyen ise yaralandı. Kaza bölgesi jandarma tarafından güvenlik çemberine alındı, uzman ekip çalışma başlattı. Acı haberi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya gece saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu. Bakanlardan da taziye mesajları geldi.

SİNYAL KESİLDİ

Kaza, 22.49’da Nurdağı ilçesine bağlı Kartal köyü yakınlarına meydana geldi. Hatay'daki görevine tamamladıktan sonra havalimanından Gaziantep Havalimanı'na gitmek için havalanan Havacılık Daire Başkanlığı’nda görevli Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ve Sözleşmeli Pilot Levent Öztürk ile bir teknisyenden oluşan personelin bulunduğu polis helikopterinden, alınan bilgiye göre saat 22.49'da sinyal alınamadı.

gaziantepte-polis-helikopteri-kaza-kirima-ugradi-2-sehit-1-yarali-5--yeniden_6584_dhaphoto7

BÖLGE SAKİNLERİNDEN İHBAR GELDİ

Helikopterle iletişim kesilmesinin ardından Nurdağı ilçesine bağlı Kartal köyü sakinleri bir helikopterin düştüğü yönünde ihbarda bulundu. Bölgeye giden köylüler, yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta kaza kırıma uğrayan helikopterin enkazı ile karşılaştı.

 

Helikopter kazasında şehit olan polislerin kimlikleri açıklandı! - Resim : 1

GÜVENLİK ÇEMBERİ OLUŞTURULDU

Bunun üzerine bölgeye çok sayıda polis, jandarma, AFAD, UMKE ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekiplerin yaptığı kontrolde 2 pilotun şehit, teknisyenin ise yaralı olduğu belirlendi. İlk müdahalesi yapılan teknisyen, daha sonra ambulansla Gaziantep Şehir Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı. Ekiplerin çalışması ile pilot Gülen ile sözleşmeli pilot Öztürk'ün cenazeleri de enkazdan çıkarılarak aynı hastaneye götürüldü. Kaza bölgesi jandarma ekipleri tarafından güvenlik çemberine alınırken, uzman ekipler çalışma başlattı.

 

gaziantepte-polis-helikopteri-kaza-kirima-ugradi-2-sehit-1-yarali-5--yeniden_6584_dhaphoto4

ACI HABERİ YERLİKAYA DUYURDU

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya kazayla ilgili açıklamasında, "Bu akşam Gaziantep Havalimanı'na gitmek için Hatay Havalimanı'ndan havalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı envanterine kayıtlı EM 708 kuyruk numaralı helikopterimiz, Gaziantep'in Nurdağı ilçesi Kartal Köyü mevkiinde kaza kırıma uğramıştır. En son saat 22.49'da Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi'nin temas ettiği helikopterimizde bulunan 2 pilotumuz şehit olmuş, teknisyenimiz yaralanmıştır." ifadelerini kullandı.