ADANA’DA KÜLTÜR VE SPOR FESTİVALİ YAPILDI

Kültür ve Turizm Bakanlığının izni ile SEDNA Kültür Sanat Derneği ve ADOFF Adana Offroad Doğa ve Motor Sporları Derneğinin müşterek olarak düzenlediği ‘19 Mayıs Kültür ve Spor Festivali’, Adana Büyükşehir Belediyesinin de katkılarıyla gerçekleşti.


SEDNA Kültür ve Sanat Derneği ile Adana Offroad Doğa ve Motor Sporları Derneği (ADOFF) öncülüğünde Seyhan Baraj Gölü civarında gerçekleştirilen 19 Mayıs Kültür ve Spor Festivaline; SEDNA ve ADOFF’un yanı sıra Tarsus’tan TORK, Kadirli’den KADOF ve Adana’dan ADANOF gibi Doğu Akdeniz Bölgesi temsilcileri katıldı.
SEDNA Kültür Sanat Derneğinde çok sevilen ve ADOFF ta da görev yapan Cem Volkan Hastürk ve ADOFF Başkanı Cem Şenal, katılımcı sporculara teşekkür ederek, 19 Mayıs Kültür ve Spor Festivalini onurlandıran halkımıza da teşekkür etti.

ÇAMURLU SULARA BALIKLAMA ATLADILAR

19 Mayıs Kültür ve Sanat Festivalinin eğlenceli ve en ilgi çekici yanı ise ADOFF üyesi Adnan Demir ve Osman Turhan’ın, pist alanındaki çamurlu sulara balıklama atlamaları oldu. TORK Başkanı Murat Akkaya ile Gökhan Er ise hızlı şovlarıyla dikkat çekti.
ADOFF yönetim kurulu üyesi, aynı zamanda TÜMSİAD Adana Şube Başkan Yardımcısı Oğuz Akkaya da, bir şenliğe dönüşen 19 Mayıs Kültür ve Spor Festivali offroad yarışlarında yan yatan arabasından gülerek çıkarak, alkışlar arasında aynı arabayla gösterisine devam etti. Akkaya, ‘’Yarış önemli değil, eğleniyoruz ‘’diyerek, offroad etkinliklerinin her yıl, değişik yerlerde değişik programlarla devam edeceğini belirterek, ‘’Tüm halkımız şimdiden davetlidir’’ şeklinde konuştu.