SEHIT EMNIYET MUDURÜ GAFFAR OKKAN ANISINA GERCEKLESTIRILEN TURNUVA ŞOLEN HAVASINDA GEÇTİ

Hentbol Duayenler Turnuvası’nın 11.si, Sakarya’nın Hendek ilçesinde Şehit Emniyet Müdürü GAFFAR OKKAN anısına gerçekleştirildi.
Turkiye’nin değişik bölgelerinden 1976 yılından bu yana federasyon başkan ve yöneticileri, sporcu, hakem ve antrenörler bir ilde buluşarak şölen, karnaval havasında gösteri maçları, çevre gezileri ve gala gecesi yaparak hasret gideriyorlar.
Tören, tüm katılımcıların "GAFFAR OKKAN KALBİMİZDESİN" yazılı formalarla Hendek ilçesinde Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu ve Istiklal Marşı okundu.

Resim önizlemesi
Hendek ilçe Belediye Başkanı TURGUT BABAOĞLU, Hendek'in tarım, sanayi başta olmak üzere her alanda gelişme gösterdiğini ,bünyesinden GAFFAR OKKAN gibi çok önemli isimleri çıkardığını belirterek, turnuvayı düzenleyen ve Hendek'i tercih eden yöneticilere teşekkür etti.
Hentbol Duayenler Platformu Başkanı Ahmet Türe, watsapp grubunda 760 kişiye ulaştıklarını, geniş bir hentbol ailesine sahip olduklarını, Gaffar Okkan’ın Eskişehir’de görev yaptığı yıllarda hentbol'e büyük destek verdiği gibi fırsat buldukça maçları izlediğini anlattı. Belediye Başkanı TURGUT BABAOGLU’na güzel evsahipliği için teşekkür etti.

Resim önizlemesi

GAFFAR OKKAN MEZARLIK ZİYARETİNDE DUYGUSAL ANLAR

Yaklaşık 230 hentbol sevdalısı toplu halde Hendek doğumlu spor dostu Şehit Emniyet Müdürü GAFFAR OKKAN'ın mezarını ziyaret ederek, ilçe müftüsünün duasından sonra fatiha okudular. Burada herkesin duygulandığı dikkati çekti...

Resim önizlemesi

TURNUVAYA KADIN ERKEK 18 TAKIM KATILDI

Hendek ilçe Spor Salonunda müzik eşliğinde 9 kadın ve erkek takımı gösteri maçı yaptı.
Bazı sporcuların hırslanması nedeniyle sakatlık ve rahatsızlıklar yaşandı.
Hendek Belediye Başkanı TURGUT BABAOGLU'nun kaptanlığındaki Hendek Hentbol takımı turnuvaya renk kattı ve beğenildi. Hentbol Federasyonu Başkan adayı Uğur Kılıç da hentbolcuları bu turnuvada yalnız bırakmadı.
KKTC Güzelyurt Belediye Başkanı CEMAL ERDOĞAN da turnuvaya destek verdi.
Turnuva; AYHAN PALA ve OSMAN KALYONCU'nun büyük gayretleriyle hazırlanırken, turnuvanın yükünü çeken genç gönüllü hentbolcular da ödüllendirildi..

Resim önizlemesi
Turnuvada Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı CAFER ESENDEMİR, Uluslararası Hentbol Hakemi BÜLENT DEDE, Merkez Hakem Kurulu (MHK) eski üyesi, milli hakem RAMAZAN ŞANIVAR yaptıkları hakemlikte beğeni topladılar.
Adana karmasının sorumlusu KAZIM TEKIN ve Adanalı sporcular ilgi odağı olurken, özellikle kadın sporcular Gala yemeğinde kutlarını dökme fırsatı buldu.
Adana ekibinden RAMAZAN ŞANIVAR ve ŞÜKRÜ ÖZHAN’a organizasyona desteklerinden dolayı plaket verildi.
Bu arada önümüzdeki sezon turnuva için 3 aday kent olmasına rağmen, SERDAR ELLER'in daha önce plaj hentbolu ve diğer etkinliklerden iyi not alan KÖYCEGİZ'i önermesi, Platform yöneticileri AHMET TÜRE, AYHAN PALA ve AYTEN ALTUN tarafından uygun bulundu. Genel anlamda hentbol ailesi çok keyifli 2 gün geçirdiler.