Çay ağacı yağının faydaları yeniden gündeme geldi. Doğal ürünü kullanmak isteyen vatandaşlar da çay ağacının hangi alanlarda işe yaradığını merak ediyor. Sözcü gazetesinde yer alan habere göre Çay ağacı yayı doğada bulunan ve yaraları temizleyen en saf ilaç olan çay ağacı yağı, çok eski zamanlardan beri özellikle denizciler tarafından, diş kanaması, bağırsak hastalıkları, kas ve kemik ağrılarında ilaç olarak kullanılmıştır.

ÇAY AĞACININ BAŞLICA FAYDALARI:

– Antibakteriyel özelliklerinden dolayı ciltteki şişme ve tahrişlerin azaltılmasına yardımcı olur.– Cilt gözeneklerindeki yağı ve kiri temizleyerek arındırır.

– Akne ve sivilce tedavisinin yanı sıra kırışıklıkların giderilmesinde de etkilidir.– Sedef hastalığının etkilerini hafifletir.– Kuru ve kaşıntılı cildi tedavi eder.– Sinek ve böcek sokmalarında kaşıntı ve kızarıklığı hızlıca tedavi eder.– Çay ağacı yağıyla buhar banyosu yapıldığında soğuk algınlığı, grip, nezle, bronşit, kesilmeyen öksürük ve burun tıkanıklığı gibi sorunları giderir.– Diş eti ve ağız içi yaralarına karşı etkilidir.

– Kepek sorunlarını giderir.– Tırnak batması nedeniyle oluşan iltihapların giderilmesine yardımcı olur.– Ayak mantarına karşı etkilidir., Dudak, burun kenarları ve genital bölgelerde çıkan uçuk yani herkes virüsünün neden olduğu yaraları geçirir.– Vücutta çıkan çıbanları iyileştirir.– Banyo sırasında suya ekleyeceğiniz çay ağacı yağı, tüm gözenekleri açarak vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar.– Ağız kokusuna iyi gelir.

– Şiddetli kulak ağrılarında, kulak içine damlatılarak içerisinde biriken iltihabı söker.