Olay Seyhan ilçesine balı Yeşilyurt Mahallesi 70226 Sokaktaki 3 katlı evin ikinci katında meydana geldi. İddiaya göre, Yunus Emre ile Melike Yağmur Uyaner 7 yıl önce severek evlendi. Bu evlilikten 6 yaşındaki Hakan ismini verdikleri çocukları oldu. İki ay önce de ikiz erkek bebekleri oldu. Ancak bir süre önce psikolojisi bozulan Yunus Emre Uyaner doktora gidip tedaviye başladı.

İki ay önce ikizleri olmuştu... Eşini vurup, kendi kafasına sıktı; yakınları gözyaşlarına boğuldu

Buna rağmen psikolojisi düzelmeyen Uyaner sabah saatlerinde karısıyla tartıştı. Tartışma sonrasında karısını çocuklarının da evde olduğu sırada kafasından vurdu. Bu sırada babası Hakan Uyaner eve gelip oğlunun elinden silahı almaya çalıştı. Ancak Uyaner babasına, "seni de vururum" diyerek kafasına tabancayı dayayıp ateş etti. Baba hemen sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri karı-kocayı Seyhan Devlet Hastanesine kaldırdı. Karı kocanın durumunun ağır olduğu öğrenildi.

İki ay önce ikizleri olmuştu... Eşini vurup, kendi kafasına sıktı; yakınları gözyaşlarına boğuldu

Olay yerine gelen cinayet ekipleri çalışma başlatırken, evde bulunan 6 yaşındaki ve 2 aylık çocukları yakınlarına emanet edildi. Baba Hakan Uyaner kardeşine sarılıp gözyaşlarına boğuldu. Yunus Emre Uyaner'in diğer yakınları da ağıt yakıp gözyaşlarına boğuldu.