İkinci el otomobil alacaklar dikkat! İkinci el otomobil piyasasında fiyat artışları devam ediyor. Bunun yanında birçok dolandırıcılık olayları da yaşanıyor. Bu yüzden ikinci el araç alacakların çok dikkatli olması ve özellikle de kapora konusunda uyarıları göze almaları gerekiyor. Çünkü son dönemlerde kapora dolandırıcılığı gündeme geldi.

İkinci el araç alacaklar dikkat: İkinci el araba fiyatları 3 ay içinde  düşecek! İşte ikinci el otomobil fiyatlarının düşeceği tarih! - Finans  haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber

KAPORA DOLANDIRICILIĞINA DİKKAT

Oto galerici olan Halit Karaaslan, kapora dolandırıcılığıyla ilgili önemli uyarılarda bulundu. Karaaslan, 'İstanbul'dan bir kişi ilana daha düşük fiyatlara araba ilanı koyuyor ve başka bir ilden bir alıcı da bu fiyatı görünce kapora ödeyecek olan kişilerden kaporaları toplayarak kayboluyorlar. Böyle bir sürü düşük fiyat göstererek ilan açıyorlar ve kaporaları toplayarak ortadan kayboluyorlar. Alıcıların dikkat etmesi gereken en önemli konu aracı görmeden kapora vermemek ve aracı ekspertize sokmaktır.' dedi.