İzmir’deki depremde yıkılan binaların enkazlarındaki arama kurtarma çalışmaları sürerken, bölgeden sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Çalışmalarda 65'inci saat içerisine girilirken, 3 yaşındaki Elif bebek de sağ olarak kurtarıldı. Enkaz altındaki Elif'i kurtaran ve onu sedye yardımı ile ambulansa taşıyan İtfaiye Onbaşı Muammer Çelik ise o anları anlattı.

 "Yüzünü temizledik, gözlerini açıp gülümsedi"

Yaşananları gözleri dolu dolu anlatan Çelik, şunları söyledi:

"Elif bize hiç ben buradayım demedi. Biz annesini ve iki kız kardeşini bulduğumuzda annesi bize, 'Ben Elif'e deprem esnasında seslendim Elif karyolasında yatıyordu. Kalkıp kalkmadığı hakkında bilgim yok' dedi. Biz kendi tecrübelerimiz ile Elif'in annesinin ve ablalarının olduğu yeri taradık. Orada bulamayınca elifin odasına yöneldik. Ablası ile annesinin bulunduğu alandan çok daha uzak bir mesafedeydi. Elif'i sırt üstü yatar vaziyette bulduk, yüzünü temizledik. Gözlerini açtı. bize gülümsedi.

"Parmağından tuttu, ambulansa kadar onunla gittim"

Parmağımdan tuttu onunla beraber ambulansa kadar gittik. Bu duygu bambaşka bir duygu. Ben gerçekten duygusal biriyim. Kıyamam gerçekten. Benim de 3 tane çocuğum var, böyle bir duygu yaşamak istemem. Rabbim ailesine sabır versin. Elif; annesine, babasına ve bize çok büyük bir hediye oldu."

Son dakika... Enkazdan çıkardığı Elif bebeğin elini tutan kahraman  itfaiyeci o anları anlattı

"Tüm eğitim masraflarını karlşılamak istiyorum"

Bu arada Hepimize umut olan Elif'e de umut olmak isteyen Yemeksepeti CEO'su iş insanı Nevzat Aydın, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak, "Minik Elif'in hayatı boyunca tüm eğitim masraflarını üstlenmek istiyorum. Ulaşabileceğim bir mercii bulamadım. Lütfen ailesi, yetkililer, birileri bana mesaj atarak ulaşsın - evet, gelecek saçmasapan tepkilere hazırlıklıyım" dedi.

İşte Aydın'ın o paylaşımı;

Minik Elif'in hayatı boyunca tüm eğitim masraflarını üstlenmek istiyorum. Ulaşabileceğim bir mercii bulamadım. Lütfen ailesi, yetkililer, birileri bana mesaj atarak ulaşsın - evet, gelecek saçmasapan tepkilere hazırlıklıyım.