Çukurova'da yangın

Adana'nın merkez Çukurova ilçesindeki ormanlık alanda yangın çıktı.Çukurova'ya bağlı Salbaş Mahallesi'nde ormanlık alanda öğleden sonra yangın çıktı. Haber verilmesi üzerine Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri havadan ve karadan müdahale başlattı. Yangın söndürme çalışmaları devam ediyor.

Son dakika haberleri | Adana'da orman yangını

Feke'de çıkan orman yangını kontrol altına alındı

Ayrıca Adana'nın Feke ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı.Akoluk Mahallesi'ndeki ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.İhbar üzerine, bölgeye söndürme helikopterleri ile arazözler sevk edildi.Orman ekiplerinin müdahale ettiği yangın, kontrol altına alındı.

Son dakika haberleri... ADANA'NIN 2 İLÇESİNDE ORMAN YANGINI

Sarıçam'da  tarlada başlayan yangın ormanlık alana sıçradı

Öte yandan Adana'nın Sarıçam ilçesinde, tarlada başlayıp ormanlık alana sıçrayan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.Çamlıca Mahallesi'ndeki bir tarlada başlayan anız yangını, rüzgarın da etkisiyle ormanlık alana sıçradı.İhbar üzerine, bölgeye 2 söndürme helikopteri ile çok sayıda arazöz ve yer ekibi sevk edildi.Ekiplerin müdahale ettiği yangın, güçlükle kontrol altına alındı.

Adana'da tarlada başlayıp ormanlık alana sıçrayan yangına müdahale ediliyor

Kozan'ın ormanları yine alevlerin arasında!

Bu arada Kozan ilçesindeki ormanlık alanda yangın çıkarken, 45 orman işçisiyle karadan ve havadan söndürme çalışması başlatıldı.Horzum bölgesinde, saat 14.00 sıralarında, henüz belirlenemeyen nedenle orman yangını çıktı. Alevlere 45 orman işçisi, 2 yangın söndürme helikopteri, 10 arazöz ve 4 su tankı ile müdahaleye başlandı. Yangının kontrol altına alınması için birçok noktadan ekiplerin müdahalesi sürüyor. İlk belirlemelere göre, 1 dekar alanda etkili olduğu öğrenilen yangının rüzgarın etkisiyle büyümemesi için çalışmalar devam ediyor.

Son dakika haberleri... ADANA'NIN 2 İLÇESİNDE ORMAN YANGINI

Kozan'da orman yangını (1)

Kozan'da orman yangını (1)