Adana’nın merkez ilçesi Karaisalı’ya bağlı Kızıldağ Yaylası’nda bu yıl 9.’su düzenlenen köyler arası futbol turnuvası başladı. Karaisalı’ya bağlı 1650 rakımlı Kızıldağ Yaylası’nda bu yıl 9.’su düzenlenen futbol turnuvasının başlama vuruşunu Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan yaptı.

Resim önizlemesi

Turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar dileyen Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, “İlçemizin böylesine güzel bir yaylasında bu turnuvayı düzenlemekteki amacımız hem insanlarımızın hoş vakit geçirmesini sağlamak, hem de genç kardeşlerimizi spora teşvik etmektir. Ayrıca bu tarz faaliyetler birlik ve beraberliğimiz açısından çok önemlidir. Müsabakaların dostluk, barış ve kardeşlik arasında geçmesini temenni ediyor, tüm takımlarımıza ve sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum” dedi.

Resim önizlemesi

Adana Büyükşehir Belediyesi, Karaisalı Belediyesi, Karaisalılar Derneği ve Gençlik ve Spor Karaisalı İlçe Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği turnuvanın açılış maçında Çatalanspor ile Çecelispor karşı karşıya geldi. Çok sayıda taraftarın izlediği karşılaşmayı Çatalanspor 3-0 kazandı. Günün ikinci maçında ise Topalakspor Ayakkıf İmamlarspor’u 9-0’lık skorla geçti. Kızıldağ Yaylası Köylerarası Futbol Turnuvası’nda maçlar 22 Ağustos 2021 tarihinde yapılacak final müsabakası ile sona erecek.

Resim önizlemesi