Ticaret Bakanlığı ve Ticaret il Müdürlüğü öncülüğünde Karataş Kaymakamlığı ve Karataş Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen tanıtım etkinliği Karataş’ta yoğun ilgi gördü. Düzenlenen program ile ticaret bakanlığı temsilcileri kooperatifçiliğin tanıtılması ve geliştirilmesi ile ilgili sunumlar gerçekleştirdiler.

Resim önizlemesi

Karataş Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen sunum ve protokol konuşmaları sonrası Karataş Belediyesi destekleri ile kurulan Karataş Kadın Girişimi Kooperatifi ziyaret edilerek, bölge kadınları tarafından üretilen yöresel ürünler denendi. Daha sonra Ticaret il Müdürlüğü ve Karataş Belediyesi tarafından Mehmet Akif Ortaokuluna kurulan Bilgisayar Laboratuvarı açılışı gerçekleştirilerek Karataş’ın Tuzla Mahallesinde üreticiler ile bir araya gelinerek program noktalandı. Düzenlenen etkinliğe Karataş Kaymakamı Fatih Ayaz, Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü heyeti ve üreticiler katılım gösterdiler.

Resim önizlemesi

Gerçekleştirilen toplantıda söz alan Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz; “ kooperatifçilik birliktelik içerisinde kalkınmanın en güzel yoludur. Bizler Karataş Belediyesi olarak üretmek isteyen hemşehrilerimize destek vererek Karataş’ta kadınlara yönelik ilk oluşuma öncülük edip, Karataş Kadın Girişimi Kooperatifinin kurulmasını sağladık. Kooperatifçiliği sadece kadınlar için değil bölgenin ekonomisini ayakta tutan balıkçılık sektörünün gelişmesine yönelikte Karataş Su ve Tarım Ürünleri Kooperatifini kurarak halkımızın kalkınmasına katkı sağlamayı hedefledik.

Resim önizlemesi

Kooperatifçiliğin ilçemiz için önemini değerlendirerek hemşehrilerimizi ve bizleri aydınlatan, etkinliğin gerçekleştirilmesine vesile olan Ticaret Bakanlığı ve İl Müdürlüğü temsilcilerimize teşekkür ediyor, ilçemiz için gerçekleştirilen etkinliğin hayırlı olmasını temenni ediyorum. “dedi.