Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, 24 ayak üzerine bin 800 metre uzunluğunda 39 metre genişliğinde inşa edilen, hükümetin Adana'da şehir plancılığına aykırı olarak yaptığı yatırımların oluşturacağı trafik yükünü omuzlayacak olan Devlet Bahçeli Köprüsü'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Köprünün şantiye alanına Milliyetçi Hareket Partisi Adana İl Başkanı Sertan Duran ve Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ile birlikte gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, köprünün yapım aşamaları ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

"HER GÜN 60 BİN ARAÇ GEÇECEK"

Yapılacak olan köprüden her gün 60 bin araç geçeceğini ifade eden Başkan Hüseyin Sözlü, "Hükümet yatırımı olarak Adana’ya çeşitli projeler yapıldı. Bunlar, Adana Şehir Hastanesi, Bölge Adliye Mahkemesi, adliye binası, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Orman Bölge Müdürlüğü inşa edilecek, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Adana Şehir Stadyumu, Çukurova Üniversitesi ve Kredi Yurtlar Kurumu. Bunların hepsi bu bölgede. Devlet Bahçeli Köprüsü bölgede bu güzergah üzerinde ortaya çıkan trafik yükünü azaltmak, trafik yükünü ortadan kaldırmak için anıt mimari olarak yerini alacak"  dedi.

"LİDERİMİZİN İSMİNİ ŞEREF MADALYASI OLARAK TAŞIYACAK"

Köprünün ayaklarında kullanılan malzemeler ile her katı 4 daire olmak üzere 18 katlı bir bina dikilebileceğini söyleyen Başkan Sözlü, köprünün yapımı tamamlandığında Türkiye'de bir belediyenin kendi kaynak ve imkanlarıyla yaptığı en uzun köprü olarak Milliyetçi Hareket Partisi'nin hizmet anlayışını Türkiye'ye örnek kılacağını ifade ederken "Liderimiz Devlet Bahçeli'nin ismini şeref madalyası olarak taşıyacak olan Devlet Bahçeli Köprüsü için Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı borçlanma yetkisi hala İç İşleri Bakanlığı'nda onaylanmayı bekliyor. Fakat kredi onaylanmasa dahi önümüzdeki yıl bu zamanlar Adanalı hemşerilerimiz köprünün üzerinden geçecek. Liderimiz Devlet Bahçeli'nin ismi yaşadığımız toprakları kıymetlendirmemize de imkan sağlayan bu köprü ile nesillerimize aktarılacak" dedi.