Adana’nın kültür-sanat dünyasına önemli bir katkı sunan KORART Sanat Galerisi, yerli ve yabancı ressamların, sanatçıların adresi olmaya başladı.
4 yıl önce açılışı gerçekleşen ve bu süre zarfında bir çok resim sergisiyle dikkat çeken KORART Sanat Galerisi, yeni sezona ‘merhaba’ dedi.

Resim önizlemesi
Dilek Özalp ve Mehmet Emre’nin “Bitmeyen Şeyler” başlıklı eserleriyle yeni sezonu açan KORART Sanat Galerisi Koordinatörü Rahime Korkut, 7’den 70’e tüm sanatçılara kapılarını açan galerinin Adana’nın merkezi yerinde kültür-sanat dünyasına kalıcı hizmetler sunmaya çalıştığını dile getirdi.

Resim önizlemesi
Geçtiğimiz yıl gerek yurt içi gereke yurtdışından önemli sanatçıları Adana’da ağırlamanın onurunu yaşadıklarını ifade eden Rahime Korkut, yılın hemen her günü galeride en az bir serginin izlenime açık olduğunu söyledi.

Resim önizlemesi
Sezon açılışıyla başlayan “Bitmeyen Şeyler” sergisinin 20 Ekim’e kadar sanatseverlerin beğenisine sunulmaya devam edeceğini belirten Korkut, Ziyapaşa Bulvarı, Çınarlı Mahallesi, Tayfun Apartmanı, 58/1 Seyhan-Adana adresindeki galeriye tüm Adanalıları beklediklerini dile getirdi.