İYİ Parti Adana teşkilatları partilerinin 1. Olağanüstü kongresininde Ankara'ya çıkartma yaptı. Merkez İl ve İlçeler ile Beldelerden vatandaşlar 54 otobüs ile Genel Başkanları Meral Akşener'e güven oyu vermek için yollara düştü.
İzdihamın yaşandığı Ankara'da Türkiye'nin tüm illerinden gelen partililer ile dolup taşan alanlarda birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.
Olağanüstü Genel Kurula 11 otobüs ile coşkuyla katılan Seyhan İlçe Teşkilat Başkanı Güngör Köse, yaptığı yazılı açıklamasında İl Başkanımız sayın Metanet Çulhaoğlu'nun önderliğinde tek kurtuluş adresimiz Topuklu Efe' nin izindeyiz dedi. Başkan Köse; ''Ülkemizin yönetimine talibiz. Hayatı daha iyi yapmak, hedefimiz. Bizim için hayat; doğamız, kültürel - tarihi mirasımız, değerlerimiz ve canlıya duyduğumuz saygının toplamıdır'' sözleri ile açıklamalarına şöyle devam etti,
''Vatanını sevmek; toprağını, suyunu, havasını, içinde yaşayanları, gönlünün en güzel yerine koymaktır. Her karışı ecdadımızın kanıyla kazanılan bu toprakların çoraklaşmasına, sularının kurumasına engel olmaktır. Sokakta hayvanlar kavurucu sıcaklarda susuz, kara kışta barınaksız kaldığında İYİ bir hayat yaşayabilir miyiz? Yaradanımızın bize bahşettiği yağmurdan sonraki toprak kokusunun, bahardaki kuş seslerinin, denizin altındaki balıkların güzelliğine tanık olmadıktan sonra, sokakta tebessüm yerine öfke, tevazu yerine böbürlenme baskın geldiğinde, hayatımız ne kadar İYİ olabilir ki?
İşte tüm bunları gören, bilen İYİ insanlar da bizimle birlikte yol alma kararı aldılar. 1 Olaganüstü Genel Kurulumuzda GİK üyeliğine seçilen Adana'nın ve dahi Türkiye'nin bilgi birikimi, sendikacılığı ve siyasetteki tecrubeleri ile taktir edilen sayın Başkanımız İsmail Koncuk ile birlikte yol yürümekten de onur duyacağz dedi.
İYİ Parti Seyhan İlçe Başkanı Güngör Köse Genel Merkezimizde Adanalı bir hemşehrimizin olması bizleri gururlandırdı, Bu vesile ile kıymetli başkanımız sayın Koncuk'a teşekkür ediyorum dedi.