Sarıçam'da rüzgar evin çatısını uçurdu

Adana'da rüzgardan çatısı uçan evin bazı duvarlarında da göçükler oluştu.
Edinilen bilgiye göre merkez Sarıçam ilçesi İstiklal Mahallesi'nde Gülnaz Nazlı'ya ait müstakil evin çinko çatısı, rüzgar nedeniyle uçtu. Evin bazı duvarları da rüzgara dayanamayarak yıkıldı. Olay sırasında evde bulunan Nazlı ailesinden ölen ya da yaralanan olmazken, ev kullanılamaz hale geldi.

Rüzgar nedeniyle evin çatısı uçtu ile ilgili görsel sonucu

Kozan'da Çatılar uçtu ağaçlar devrildi

Yine Adana'nın Kozan ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan ve gün ağarıncaya kadar etkisini sürdüren fırtına hayatı felç etti. Fırtına nedeniyle bazı evlerin çatıları uçarken evlerin damında bulunan su ısıtma enerji sistemleri de zarar gördü. Fırtına nedeniyle evlerin bahçelerinde bulunan saksılarda ekili çiçekler de yollara saçıldı.
Edinilen bilgiye göre, Hacıuşağı Mahallesi tarihi Arıkan Konağı yanında bulunan Mustafa Kaplan'a ait binanın çatısı fırtına nedeniyle uçarak komşu evin çatısının üzerine düştü. Semiha Ergün'e ait evin çatısında bulunan su ısıtma enerji sistemleri de fırtına nedeniyle zarar görerek kullanılamaz hale geldi.

Adana'da fırtına çatıları uçurdu, System.String[]
Fırtına nedeniyle evinin çatısı uçan ve yetkililerden yardım isteyen Mustafa Kaplan, "Sabah saatlerinde gürültüyle uyandım. Çatının komşunun evinin üzerine düştüğünü gördüm. Bayağı bir maddi zarar var. Enerjiler de patlamış. Bu poyraz devam ediyor bu çatı düştüğü yerden de uçabilir çevredeki evlere de zarar verebilir. Şu an evimin uçan çatısı bulunduğu yerden de kalkarak başka bir yere uçup zarar verebilir. Yetkililerden yardım bekliyoruz" dedi.
Fırtınada evinin çatısında bulunan enerji sistemleri zarar gören Semiha Ergün, "Enerjim gitti. Çatımda çinkolar açıldı. İçeriye pislik doluyor eve giremiyorum şu an. Aşırı bir gürültü ile uyandım bakıyorum her şey bir yerlerde. Sonra bir baktım karşı evin çatısının uçtuğunu anladım. Yetkililere haber verdik. Yetkililerden zayiatın giderilmesini istiyoruz ben engelli bir vatandaşım yapacak durumum da yok" diye kaydetti.

Adana'da fırtına ağaçları kökünden söktü, System.String[]

Ağaçlar kökten söküldü

Ayrıca ilçe merkezinde bulunan ağaçlar devrildi. Atatürk Parkı, Alparslan Türkeş Parkı, hayvan barınağı çevresindeki ağaçların devrilmesi ve dallarının kırılması üzerine Kozan Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü çevre ekipleri çalışma başlattı. Ekipler, ilçede fırtınada hasar gören ve risk oluşturan ağaçlarda budama çalışmasını sürdürüyor. Polis ekipleri bölgede güvenlik önlemi alırken büyükşehir belediyesi itfaiyesi ve Kozan Belediyesi zabıta ekipleri de bölgede incelemelerde bulundu.