Yangın söndürme çalışmalarını devlet yetkilileriyle birlikte denetleyen ve vatandaşın sorunlarını anında tespit edebilmek için bölgede bulunan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, çeşitli ziyaretlerde bulundu.

GÖREVLİLER KAHRAMANCA ÇALIŞTI

Yangında evleri, ahırları, bahçeleri zarar gören bazı vatandaşları ziyaret eden Başkan Zeydan Karalar, “Kozan’da başlayan ve adeta içimizi kavuran yangının kontrol altına alınmasında emeği geçen, fedakarca çalışan bütün görevlilerimizi kutluyorum, kahramanca görev yapan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Yangının yaralarını hep birlikte saracağız. Geçmiş olsun Adana’m” dedi.

Resim önizlemesi

Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, yangın süresinde görev yapan devletin diğer kurumlarıyla iş birliği içinde çalıştı. Adana Büyükşehir Belediyesi; 14 tanker, 4 adet yangın söndürme arazözü ve 33 personelle görev yaptı. Ayrıca, Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı 4 adet kepçe ve dozer de yangın söndürme ve kontrol altına alma çalışmalarında görev yaptı. Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Nihat Sarraf, yangın kontrol altına alındıktan sonra evlerin ve samanlıkların, ahırların söndürülmesi işlemine devam ettiklerini açıkladı. 

Resim önizlemesi

VATANDAŞA HALA SU TAŞINIYOR

Nihat Sarraf, “Başkanımız Zeydan Karalar’ın talimatları doğrultusunda yangının kontrol altına alınması süresince yoğun şekilde çalıştık. Tankerlerimizle hem ormanlık alanda çalışan yangın söndürme arazözlerine su taşıdık, hem de helikopterlerin su aldığı havuzları doldurduk. Samanlıklara, evlere, odunluklara ve ahırlara müdahalede bulunduk. Çok sayıda büyükbaş ve küçükbaş hayvanın telef olmasını önledik. Şu anda su ve elektriği kesik olan bölgeler var. Hala 12 tankerimiz orada. Tankerlerden 4’ünü dezenfekte ettik ve su ihtiyacı olan vatandaşlarımıza, muhtarlarla iş birliği yaparak içme suyu taşıyoruz. Hayvanlarımızın da su ihtiyacını karşılıyoruz. Ayrıca günde 200 kişiye yemek götürdük” dedi. 

Resim önizlemesi

YARALI YABANİ HAYVANLAR TOPLANIYOR

Adana Büyükşehir Belediyesi  Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri yangın bölgesindeki yaralanan yabani hayvanları toplayıp tedavi altına alma çalışmalarını sürdürüyor.

Resim önizlemesi

VATANDAŞA DESTEK SÜRECEK

Adana Büyükşehir Belediyesi yangında zarar gören bölgelerde oturan vatandaşlara sıcak yemek, su,  gıda kolisi, battaniye ve hayvanlar için yem desteğinde de bulunacak. 

Resim önizlemesi