VALİ ELBAN TARİHİ TEPEBAĞ ORTAOKULUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Süleyman Elban, Adana’nın Taşınmaz Kültür Varlıkları arasında yer alan Tepebağ Ortaokulunu ziyaret etti.
Vali Yardımcısı Zafer Öz’ün de hazır bulunduğu inceleme ziyaretinde Vali Elban, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca okulun idari kısmında yaptırılan restore çalışmaları hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Resim önizlemesi
Tarihi okuldaki teşhir ve tanzim çalışmalarıyla ilgili de detay bilgiler edinen Vali Elban, tarihi değerlerin kültür varlığımıza ışık tutan en değerli miras olduğuna vurgu yaptı.

Resim önizlemesi
Tüm tarihi binaların olduğu gibi Tepebağ Ortaokulunun da tarihi dokusunu kaybetmeden gelecek nesillere aktarılmasının her şeyden önce bir vatandaşlık sorumluluğu olduğuna değinen Vali Elban, yapılan restore çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini sözlerini ekledi. İnceleme ziyareti yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Resim önizlemesi

VALİ ELBAN, TEPEBAĞ HÖYÜĞÜ’NDE YAPILAN KAZI ÇALIŞMALARI İLE TARİHİ TEPEBAĞ EVLERİ’Nİ YERİNDE İNCELEDİ

Bu arada Vali Süleyman Elban, Adana'nın tarihine ışık tutacak TepebağHöyüğü’nde yapılan kazı çalışmalarını yerinde inceledi ve ardından Tarihi Tepebağ Evleri’ni de gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Resim önizlemesi
Kazı çalışmalarında gelinen aşama hakkında yetkililerden bilgiler edinen ve buradaki incelemeleri tamamladıktan sonra Tarihi Tepebağ Evleri’ni gezen Vali Elban, yaptığı değerlendirmede Adana’nın binlerce yıllık geçmişiyle kadim bir kent olduğunu kaydetti.

Resim önizlemesi

Kentin sahip olduğu bu tarihi dokuyu gün yüzüne çıkararak geleceğe taşımak için el birliği ile çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Vali Elban, “Adana çok köklü bir şehir. Bizler gerçekleştirilen kazı ve restorasyon çalışmalarıyla Adana’mızın tarihi ve kültürel değerlerini vatandaşlarımızla buluşturmak istiyoruz. Bu sayede kentimizin turizm potansiyeline de önemli katkılar sağlamış olacağız. Bu hususta gerçekleştirilen çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Vali Elban’ın inceleme ziyaretleri yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.