Meteoroloji tarafından haftalık hava durumu raporu yayımlandı. Doğu Karadeniz'de sağanak yağış devam ederken hafta genelinde Marmara, Ege ve Akdeniz'de hava sıcaklığı mevsim normalleri üzerine çıkacak.
Meteoroloji tarafından yapılan haftalık son değerlendirmeye göre; hava sıcaklıklarının Marmara ile Ege ve Akdeniz kıyılarında mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.


Hava sıcaklıklarının batı ve güney kıyılarda artmaya başlayarak, hafta boyunca Marmara Bölgesi ile Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.'TEDBİRLİ OLUN' UYARISI

Hafta boyunca batı ve güney kıyılarda etkili olması beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle, öğle saatlerinde (11 ile 16 saatleri arasında) başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.SARI VE TURUNCU UYARI

Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin için şiddetli yağış uyarısı geldi. Meteoroloji Genel müdürlüğü Ordu ve Giresun için 'sarı', Trabzon, Rize ve Artvin için ise 'turuncu' uyarı yayımlandı.

SARI  VE TURUNCU UYARI

SARI UYARI NE DEMEK?

Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

TURUNCU UYARI NE DEMEK

TURUNCU UYARI NE DEMEK?

Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.
Meteroloji'de yer alan bilgilere göre, Batı Karadeniz'de yağışlar pazar gününe dek devam edecek.