Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, 23 Haziranda İstanbul’da tekrarlanacak Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçiminde Cumhur İttifakı’nın Adayı Binali Yıldırım’ı desteklemek için harekete geçti.

MHP ADANA’DA İSTANBUL MESAİSİ YOĞUN

Başkan Avcı, bu kapsamda il yönetim kurulu üyeleriyle yaptığı toplantının ardından ilçe teşkilat başkanlarıyla, ilçe belediye başkanlarıyla ve belediye meclis üyeleriyle de ayrı ayrı bir araya geldi. Her bir toplantıda, İstanbul’da gerçekleştirilecek seçimin önemi üzerinde duruldu, yapılması gerekenler paylaşıldı.

“İSTER MHP, CHP, İSTER AK PARTİ OLSUN…”

Avcı, özetle şunları söyledi:

“İstanbul seçiminin yerel bir seçimden çok öte bir anlamının ve öneminin olduğu ortaya çıkmıştır. ABD, AB, İsrail gibi güçler ile PKK, YPG, FETÖ; tüm terör örgütleri, bölücü ve emperyalizmin uzantısı sözde sivil toplum örgütlerinin tamamı, Cumhur İttifakı’na karşı birleşerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Binali Yıldırım’ın karşısındaki adayı desteklemektedir. Partisi ister MHP, ister CHP, ister Ak Parti veya başka parti olsun; şu tabloya bakarak sağduyu sahibi her insanın tarafının belli olması gerekir. Bu kadar husumet ve ihanet cephesi bize ‘sol’ gösteriyorsa bilmeliyiz ki gideceğimiz yol ‘sağ’dır. Aksi ise büyük vebaldir. Binali Yıldırım, İstanbul için, Türkiye için doğru adaydır.”

“BEN NE YAPABİLİRİM, DEMEYECEĞİZ”

Avcı, “İstanbul’daki seçimin önemini en iyi bilen kuşkusuz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendidir. Ömrünü aziz milletimize adayan Sayın Genel Başkanımız, içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayında da tüm mesaisini bu seçime harcamaktadır. Ülkemizin ve milletimizin içine düştüğü en karanlık gecelerde hilal olup yolumuzu aydınlatan Sayın Liderimizden Allah razı olsun. Liderimizin emrinde ve izinde olan bizler de Adana’dan bu iradeye destek olacağız. “Hiç birimiz ‘Ben ne yapabilirim?’ dememeli. İstanbul’da oy kullanacak bir kişi bile olsa o kişiyi bulup desteğini almalıyız.” dedi.

“HER AN SEÇİM OLACAKMIŞ GİBİ HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”

İstanbul’daki seçimle ilgili çalışma planının bu hafta içinde teşkilatlarla paylaşılacağını belirten MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, diğer yandan ilçe başkanlarıyla yaptığı toplantıda ayrıca başka gündem maddeleri üzerinde istişarede de bulundu. Türkgün Gazetesi’ne sahip çıkılması talimatını yineleyen Avcı, ilçe başkanlarıyla parti üye kayıtlarının tutulmasının yanı sıra mahalle temsilcileriyle ilgili çalışmaları da müzakere etti. Avcı “Yeni bir seçimden çıktık ama her an seçim olacakmış gibi hazırlıklı olmalıyız. Çalışmalarımızı buna göre yapmalıyız.” mesajı verdi.