AK Parti yeni ekonomi teklifini Meclis’e sundu. Ak Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş yeni düzenlemeye ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Yurt dışında bulunan vatandaşlarımız ve mavi kart sahiplerine dövizli BES imkanı getiriyoruz. KOBİ’lerin desteklenmesi amacıyla kredi garanti kuruluşlarına sağlanan kaynak 30-35 milyara çıkıyor. KOBİ’lere ekstra 175 milyar finansal destek anlamına gelmektedir. Mesleki yeterlilik belgelerinin düzenlenmesiyle alakalı işsizlik fonundan destek veriyoruduk bu desteğimiz 2021’e kadar devam edecek. Esnaf ahilik fonunun başlangıcını yıl sonuna kadar erteliyoruz.

Milyonları ilgilendiren düzenleme Meclis’e sunuldu… ile ilgili görsel sonucu

ELEKTRİKTE YENİ DÖNEM

Tüketicilerin ihtiyaçlarının yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanabilmesi için düzenleme yapıyoruz. Bir vatandaşımız bunu derse, bu düzenlemeyle birlikte imkan getirmiş olacağız.Yenilenebilir enerji kaynaklarıyla alakalı ihalelerin Türk Lirası cinsinden yapılmasını getirmiş olacağız. Derneğe üyelik ve ayrılık bilgilendirmesi zorunlu olacak.
İllegal bahis oyunlarını katalog suçlarına alıyoruz. O siteler BTK tarafından kapatılacak.

SİLAH SATIŞINA CEZA

İnternetten silah satışı yapanlara ceza artacak. Ateşli silahlarla ilgili satın alma belgesi olmayanlara satış yapanlara yönelik 1 yıldan 3 yıla hapis cezası getirmiş olacağız. Ticari reklam, tanıtım ve satış için idari yaptırımlar getiriyoruz. Eğer bir ulusal kanalda bu silahların satışı yapılırsa 419 bin lira, yerel TV olursa 20 bin 953 lira.

KİRA BİRİKMİŞ OLANLARA ÜÇ AY SÜRE VERİYORUZ

Vakıflar genel müdürlüğündeki taşınmazlarda, üç veya daha fazla kira birikmiş olanlara üç ay süre veriyoruz. Bu süre içerisinde eğer ödenmezse 15 gün için valiliklerce tahliyelerinin sağlanması ön görülüyor.

“15 GÜN İÇİNDE VALİLİKLERCE TAHLİYELERİ SAĞLANACAKTIR”

Vakıf yapım onarım ihaleleri karşılığı kira sözleşmesi yapılan yerlerde kira sözleşmesi süresince en fazla üç kiradan fazlasını ödememesi durumunda 15 gün içinde valiliklerce tahliyeleri sağlanacaktır.