Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Sosyal Tesisleri’nde yapılan törende söz alan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir; Mustafa Özgür’ün mesleğine aşık biri olduğunu, bir çok yaygın ve yerel medyada muhabirlik ve yöneticilik yaptığını belirterek, “Mustafa maalesef ani ölümüyle hepimizi üzdü. İnişli çıkışlı yaşamı, mesleğimizin her kademesindeki özverili çabası asla unutulmayacak. Hepimizin başı sağolsun” dedi.

Resim önizlemesi

Büyükşehir Belediyesi Beldetaş Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Karaca da; Mustafa Özgür’ün çalışkanlığı, fedakarlığı ve seçim sürecindeki özverili çalışmalarını asla unutmayacaklarını belirterek, 2 yıl mesai arkadaşlığı yaptıklarını, bu süre içerisinde bir çok anı biriktirdiğini ifade ederek, Adana ve Mersin basın camiasına başsağlığı diledi.

Resim önizlemesi

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaya Tepe ile önceki dönem başkanlarından Ali Adalıoğlu ve Vahap Şehitoğlu’nun yanı sıra  TGS Adana Şube Başkanı Salim Büyükkaya da söz alarak, Mustafa Özgür’ün Adana ve Mersin basın camiasının sevilen bir ismi olduğunu, bir çok meslektaşına abilik ve öncülük ettiğini belirterek, ani ve beklenmedik kayıptan duydukları üzüntüleri dile getirdiler. Aile adına konuşan kardeşi Uğur Özgür de kısa konuşmasında; “Abim gazeteci konuşmaz, gazeteyi konuşturur derdi. Tüm sevenleri burada. Acımızı paylaştığınız ve yanımızda olduğunuz için teşekkür ederim” dedi.

Resim önizlemesi

Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay’ın da katıldığı ÇGC’de yapılan törenin ardından, Mustafa Özgür Kabasakal Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazı sonrası gözyaşları arasında toprağa verildi. Burada yapılan törene Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar başta olmak üzere, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, önceki dönem milletvekillerinden Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Ziya Yergök, CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, İyi Parti İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, İyi Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Recai Mercimek, Başkan Karalar’ın danışmanlarından Dr.Rıza Mete, Büyükşehir Belediyesi Daire Amirleri , Önceki Dönem Baro Başkanı Av.Veli Küçük ile Adana ve Mersin basın camiası temsilcileri katıldı.

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Acılı aileye taziyede bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar; Mustafa Özgür’ün emaneti kızına sahip çıkacaklarını ve Belediyede istihdam edeceklerini ifade ederek, yaptığı hizmetleri unutmanın asla mümkün olmadığını, her zaman sevgiyle hatırlayacaklarını ifade etti.

Resim önizlemesi