BAŞKAN ERDEM, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİNE KATILDI

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen programlara katıldı. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen çelenk sunma programına Kaymakam Dr. Bayram Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, İlçe Başkanları, Oda Başkanları STK'lar ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. Ardından etkinlikler, Murat Göğebakan Kültür Merkezinde öğrenciler ve öğretmenlerin yapmış olduğu gösteriler ile devam etti.

Resim önizlemesi

Eğitim bizim en mühim meselemiz, diyerek en kutsal mesleklerden biri olan öğretmenliğin fedakarlık isteyen saygın bir görev olduğunu belirten Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; Öğretmen eğitimi, öğretimi ve insanlara bir hayat boyu rehber olmayı meslek edinen kimsedir. Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar saygın ve fedakarlık gerektiren bir meslektir. Ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde eğitimin büyük bir rol oynadığına hiç şüphe yoktur.

Resim önizlemesi

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözünde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği görev, toplumsal ve bireysel anlamda bütün özeni hak etmektedir. Karanlığa meşale olarak çocuklarımızın, gençlerimizin gelişmesinde sonsuz emek harcayan; zor şartlar altında dahi olsa ülkemizin her köşesinde özveri, sabır, emekle görevlerini özenle yerine getirmeye çalışan, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi