VALİ DEMİRTAŞ; “ÖĞRETMENLERİMİZ ÜLKEMİZİN AYDINLIK GELECEĞİNİN ANAHTARIDIR”
Vali Mahmut Demirtaş “24 Kasım Öğretmenler Günü” bir kutlama Mesajı yayınladı.Vali Demirtaş, açıklamasında şunları kaydetti.
“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder” özdeyişinde vurguladığı üzere, ülkelerin ve milletlerin geleceğini şekillendiren yegane olgu; eğitimdir.
Ülkemizin daha müreffeh, her açıdan daha gelişmiş ve saygın bir konuma ulaşmasında, çocuklarımıza verilen eğitimin, dolayısıyla öğretmenlerimizin hayati bir fonksiyonu vardır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin bilgili ve donanımlı bir şekilde yetiştirilmesi, aynı zamanda ülkemizin aydınlık geleceğinin de anahtarıdır.
İşte böylesine önemli bir sorumluluğu ülkemizin dört bir yanında her  türlü zorluğa göğüs gererek fedakârca görev yapan, yaydıkları ışıkla sadece öğrencilerini değil, toplumun geleceğini de  aydınlatan saygıdeğer öğretmenlerimiz, yılın bir günü değil yaşamları boyunca saygıyı, minneti ve teşekkürü  hak etmektedir.
Öğretmenlerimiz; Hür, Onurlu, Saygın ve Gelişmiş Toplum Olma Merdiveninin En Önemli Basamağıdır Çocuklarımızı ve gençlerimizi bilimin ışığıyla aydınlatarak yetiştirmek amacında olan öğretmenlerimizin üstlendikleri bu görevi, bugün olduğu gibi gelecekte de en iyi şekilde yerine getireceklerine olan inancım tamdır. Öğretmenlerimiz; onurlu ve saygın toplum olma merdiveninin en önemli basamağıdır. Saygıdeğer öğretmenlerimiz sayesinde dünyada gelişmiş bir toplum olma yolunda, medeniyet yolculuğumuza emin adımlarla devam ediyoruz.
Çocuklarımızın ve gençlerimizin; ‘özgür düşünen, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, özgüven sahibi, problem çözme yeteneği gelişmiş, bilim ve teknolojik gelişmeleri yakından izleyen, bilim ve teknoloji üretebilen, milli ve manevi değerlere saygılı, demokratik değerlere bağlı bireyler’ olarak yetişmelerine öncülük eden öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü en içten dileklerimle kutluyorum.
Devletimiz ve hükümetimizin teşvik ve destekleriyle, İlimizdeki başarı çıtasını çok daha yükseklere taşımak, eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşabilmek için yaptığımız titiz çalışmaları kararlılıkla sürdüreceğimizi bir kez daha ifade ederken, “Geleceğimizi inşa eden” eğitim ve öğretim ordumuzun tüm neferlerine aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu yıllar temenni ediyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

SÖZLÜ; ‘’ÖĞRETMENLERİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ ŞART’’ 
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı
Yayınladığı mesajda öğretmenlerin Cumhuriyet neslinin yegane yetiştiricileri olduğunu vurgularken atanamayan öğretmenlere dikkat çekti ve sorunsuz bir gelecek için öğretmenlerin biriken problemlerinin çözülmesi gerektiğini aktardı
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Yayınladığı mesajda Türkiye’nin aydınlık geleceğini inşa edecek olan Türk Gençliğinin yegane yetiştiricisinin öğretmenler olduğunu vurgulayan Başkan Hüseyin Sözlü, tüm öğretmelerin sevgi ve hürmetle anıldığı anlamlı bir yıl dönümünün içinde bulunulduğunu ifade ederken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verilmesinin üzerinden 89 yıl geçtiğini hatırlattı.
Gelecek nesillerin yetişmesinde, olgunlaşmasında, fikir ve kanaat sahibi olmalarında hayati bir rolü olan öğretmenlerin, Türk Milleti’nin varlığı açısından taşıdığı önemin hiçbir şeyle kıyaslanamayacağını ifade eden Başkan Hüseyin Sözlü, yüksek idealleri olan Türkiye’nin hedeflerine ulaşmak için önceliğinin geleceğin mimarı olan öğretmenlerin sorunlarına eğilmesi gerektiğine dikkat çekerken ‘’Millet olarak belirlediğimiz amaçlara gidebilmemizin yolu, hızı ve kalitesi doğal olarak öğretim kadrosunun niteliği ve huzuru ile yakından alakalıdır. Bu kutsal mesleğin mensuplarının biriken sorunları çözülemediği sürece gelecek kuşakların iyi yetişmeleri ve donanımlı olmaları sağlanamayacak, bu kapsamda ortaya çıkacak külfetler maalesef telafi edilemeyecektir’’ dedi.
 Eğitim sisteminin her geçen gün reform yapılıyormuşçasına başka bir şekle büründürüldüğü Türkiye’de öğretmenlerin fikir ve önerilerine önem verilmesinin şart olduğunu, sürekli değiştirilen eğitim sisteminin ancak eğitimci olan kişilerin müdahaleleri ile sorunsuz hale getirilebileceğini söyledi. Başkan Sözlü, mesajını şu cümlelerle sonlandırdı:
‘’ Fedakarlığın zirve isimleri olan saygıdeğer öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor, aileleri ve öğrencileri ile birlikte mutlu, huzurlu ve saadet dolu yıllar temenni ediyorum’’

TAMER DAĞLI'DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
AK Parti Adana Milletvekili MKYK Üyesi Tamer Dağlı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Dağlı mesajında "Öğretmenlerimiz, insanı en ideal şekilde eğitmek, dolayısıyla geleceği inşa etmek gibi son derece kutsal bir görevi yerine getirmektedirler.Milletimizin her bir ferdinin, kendisi ve çocukları için, öğretmenlerimize şükran borcu vardır. İlk emri “oku” olan bir medeniyetin mensupları olarak bizim için, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır.
Bugün de milletçe, eğitime, öğretime, ilme, alime, öğretmene derin bir saygıyla, muhabbetle yaklaşıyoruz.Ülkemizde saygınlığı en yüksek meslek mensuplarının başında öğretmenler, ilim adamları gelmektedir.Bilmek ve öğrenmek, insanoğlunun doğuştan gelen bir özelliğidir.Öğretmenler, bu vasfı, uygulamaya ve hikmete, yani iyi ile kötüyü ayırt etmeye tahvil etmekle mükelleftirler.Dolayısıyla öğretmen, evet öğretendir ama bununla birlikte eğiten, terbiye eden, çocuğun içindeki cevheri ortaya çıkartan kişidir; öyle olmalıdır.İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşasıdır.
Öğretmenlerimizi, kendilerine emanet ettiğimiz çocuklarımızı bu anlamda da yetiştiren insanlar olarak görüyor, kendilerinden böyle bir gayret bekliyoruz.Bu nedenledir ki geleceğimize ilişkin hedeflerimize ulaşabilmemiz konusunda en büyük görev, öğretmenlerimize düşüyor.Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde, öğretmenlerimizin çabalarının, emeklerinin çok önemli payı olacaktır.Aziz milletimiz, geçmişte olduğu gibi gelecekte de öğretmenlerine sahip çıkmaya devam edecektir.
Okullara, öğretmenlere, diğer eğitim kurumlarına ve kadrolarına yönelik saldırılarda bulunanları milletimiz asla affetmemiştir, affetmeyecektir.Esasen öğretmenlik, sadece ücreti için, imkanı için yapılacak bir meslek kesinlikle değildir.Bu mesleği gönülden sevmeyen, kendini bu işe adamayan hiç kimse, gerçek manada bir öğretmen olamaz.Ülkemizin 81 vilayetinde, şehir merkezlerinden en ücra köylere kadar her karışında vazifelerini hakkıyla yerine getiren öğretmenlerimizi, kendilerini eğitime ve öğrencilerine adamış olmalarından dolayı en içten duygularımla tebrik ediyorum.
Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.Tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum.Bu vesileyle emekli öğretmenlerimize saygılarımı ifade ediyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.” dedi.

ÜNÜVAR; “DÜNYANIN EN KUTSAL MESLEĞİ”
AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir misyon üstlenen öğretmenlerin, tarihin her döneminde değişim, gelişim, yenilenme ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı olduğunu bildirdi. 
Ünüvar, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, öğretmenlik mesleğinin, dünyanın en kutsal ve en eski mesleklerinden biri olduğunu ifade etti.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında “başöğretmen” sıfatını alması vesilesiyle, 1981 yılından bu yana her yıl 24 Kasım gününün “Öğretmenler Günü” olarak kutlandığını anımsatan Ünüvar, “Öğretmenlik mesleği, tarihin her döneminde bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir misyon üstlenmiştir. Bundan dolayıdır ki öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi günümüzde de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır” dedi.
Öğretmenlerin milletimizin milli, ahlaki ve kültürel yönden temellerinin güçlü, medeniyet bakımından ilerlemiş olmasındaki üstün gayretlerinin takdire şayan olduğunu vurgulayan Ünüvar, “Birlik ve beraberliğimizin teminatı çocuklarımızı, özüne bağlı bireyler olarak yetiştirecek olan öğretmenlerimizdir. Hz. Ali’nin (r.a) ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözünün öğretmenlerimizle tanıştıktan sonra ne kadar kıymetli, ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Öğretmenlerimiz karşılaştıkları her türlü sıkıntıya, zorluğa rağmen istikbalimiz olan evlatlarımıza doğruyu, yanlışı büyük fedakârlıkla öğretmektedirler. Göstermiş oldukları gayretin, emeğin hakkını ödemek gerçekten zordur” ifadelerini kullandı.
AK Parti hükümetleri için de eğitimin her zaman en öncelikli konu olduğunun altını çizen Ünüvar, mesajında şunları kaydetti:
“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarında eğitimin daima önceliğimiz olduğunu net bir şekilde görmekteyiz. Geride bıraktığımız 15 yıla bakıldığında AK Parti’nin en çok eğitime önem verdiğini, eğitime ayrılan bütçenin her geçen yıl artarak ilk sırada yer aldığını görmekteyiz. Bütün bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ilim, irfan ve bilgi membaı olan tüm öğretmenlerimizin ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor; her birini sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

TÜRKMEN; “GELECEK PLANLAMAMIZIN BİRİNCİ ÖNCELİĞİ EĞİTİM OLMALIDIR”
Öğretmenlerin her geçen gün artan sorunları ile bu 24 Kasım’ı da buruk karşıladıklarını ifade eden CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı: Türkmen, mesajına şöyle devam etti.
Öğretmenlerimiz; bir 24 Kasıma daha tıpkı geçmiş yıllarda olduğu gibi, ekonomik ve maddi zorlukların yanı sıra, özlük hakları, atama, tayin gibi temel sorunlarla girmektedirler.Bugün ülkemizde atanamayan ve iş güvencesi olmadan çalışan on binlerce öğretmenimiz bulunmaktadır. Eğitim emekçilerimiz; ücretlerinin yetersizliğinden ve eğitimin kalitesizleşmesinden yakınırken,yıllardır, atama-tayin ve özlük haklarında yaşadıkları eksiklik ve sorunlar ile giderek fakirleşmiş, öğretmenlik mesleği yanında ikinci bir iş yapmak zorunda bırakılmışlardır. Bu durum, öğretmenliğin mesleki statüsünün giderek azalmasına ve yıpranmasına da neden olmaktadır.
Yaşadıkları kronikleşmiş sorunların yanı sıra, çeşitli bahanelerle tek suçları sendikal faaliyette bulunmak olan eğitim emekçileri bile işinde edilmiştir. Haksız ve hukuksuz OHAL uygulamalarıyla bugüne kadar binlerce öğretmenimiz görevinden ihraç edilmiş, açığa alınmış ve sürgün edilmiştir.
Öğretmenlerimizin içinde bulunduğu bu vahim tablonun müsebbibi olan AKP hükümetleri; eğitim sistemimizi de köklü değişiklerle, çağdaşlıktan, demokratik özünden uzaklaştırıp, gerici, baskıcı, insanları ayrıştıran bir yapıya büründürmüştür. Sözleşmeli öğretmen kavramını yaratan hükümetler, eşitlikçi bir politika izlemeyerek, kadrolu öğretmenlerle aralarında ikilik oluşturmuştur.
Eğitim sisteminde de, biatıempoze edip demokrasiyi, özgür düşünceyi değil, itaati ön plana çıkartmıştır. Biz, CHP olarak eğitim sistemimizi içinde bulunduğu buhrandan çıkarmak için, bu yanlış bakış açısının yerine, demokratik bir eğitim ve öğretim sistemini öngörüyoruz.
Eğitim sistemimizin içinde bulunduğu buhrandan çıkarmanın tek yolu demokratik laik eğitim öğretim sistemini öngören bir ruhun tekrar hayata geçirilmesidir. Özgürlükçü, demokratik bir topluma ancak çağdaş değerleri tekrar yaşama geçirecek zihniyete ve siyasete sahip olabilirsek kavuşabiliriz. Bu değişim ülkemizin geleceği için bir zorunluluktur.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aydınlık geleceğimiz için bir ömür çalışıp ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizin anıları önünde saygıyla eğiliyor, kutsal ve onurlu bir meslek icra eden, geleceğimizi inşa eden tüm saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bir kez daha kutluyorum.

KARALAR; “SİZLER BİLİMİN VE AYDINLIĞIN MİMARLARISINIZ”
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Başkan Karalar yayınladığı mesajda; “Bizlerin hayatında ön önemli varlıklarımız doğduğumuzdan itibaren ailemizdir. Ailemizden sonra gelenler ise okulumuzdaki öğretmenlerimizdir. Öğretmenlik çok kutsal bir meslektir. Karşılık beklemeden değerlerin en büyüğü bilginin paylaşımıdır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözünde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği görev,  toplumsal ve bireysel anlamda bütün özeni hak etmektedir. Öğretmen, doğan güneşe benzer etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Geleceğe, muasır medeniyetler seviyesine çıkmakta, çocuklarımızın, gençlerimizin gelişmesinde sonsuz emek harcayan;  zor şartlar altında dahi olsa ülkemizin her köşesinde özveri, sabır, emekle görevlerini özenle yerine getirmeye çalışan, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum” ifadelerine yer verdi.
Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Çetin mesajında; “Annesinin kucağından ilk kez ayrılıp, emanet gelen çocuklarımızı şefkatiyle kucaklayan, milyonlarca çocuğun gelişmesinde, benliğini bulmasında, yarınlara hazırlanmasında sonsuz emek harcayan değerli öğretmenlerimiz, sizler bilimin ve aydınlığın mimarlarısınız. Üzerimizdeki hakkınızı anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır” dedi.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, mesajında, öğretmenlik mesleğinin gelecek nesillerin yetişmesindeki önemine vurgu yaparak, “Annesinin kucağından ilk kez ayrılıp, emanet gelen çocuklarımızı şefkatiyle kucaklayıp, hayat denizinde yelken açtıran, karşısına çıkacak çetin yolları, o yolları nasıl yürüyeceğini gösteren,milyonlarca çocuğun gelişmesinde, benliğini bulmasında, yarınlara hazırlanmasında sonsuz emek harcayan siz değerli öğretmenlerimiz; sizler bilimin ve aydınlığın mimarlarısınız. Üzerimizdeki hakkınızı anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır. Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar saygın ve fedakarlık gerektiren bir meslektir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözünde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği görev, toplumsal ve bireysel anlamda bütün özeni hak etmektedir” dedi.
Anadolu'nun her köşesinde görevlerini layıkıyla yerine getiren, özveri, sabır, emekle çocuklarımızın geleceklerini şekillendiren tüm öğretmenlerin gününü kutlayan Başkan Çetin mesajını şöyle sürdürdü:
"Özgürlük, bağımsızlık, laiklik, cumhuriyet ve demokrasinin önemini kavramış kuşaklar yetiştiren değerli öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için zor şartlarda dahi, ülkemizin her köşesinde, fedakarca çaba göstermiş, vatanımızı çağdaş medeniyet seviyesine çıkarmak için hiçbir özveriden kaçınmamışlardır. Karanlığa meşale olarak çocuklarımızın, gençlerimizin gelişmesinde sonsuz emek harcayan; zor şartlar altında dahi olsa Anadolu’nun her köşesinde özveri, sabır, emekle görevlerini özenle yerine getirmeye çalışan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle anıyorum."

ÇELİKCAN : ''ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM''
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada '' Öğretmenlik mesleği dünyanın en önemli ve sorumluluk gerektiren meslegidir. Bizleri hayata hazırlamada anne ve babamızdan sonra üzerimizde en fazla emeği olan öğretmenlerimizdir.''şeklinde konuştu.
Bizleri bugünlere, çocuklarımızı da geleceğe hazırlayanın öğretmenlerimiz olduğunu belirten Başkan Çelikcan '' Öğretmenlik hiç bir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar yüce bir meslektir. Mustafa Kemal Atatürk ''Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.'' diyerek öğretmenlere verdiği değeri ve önemi ortaya koymuştur.
Çağımız bilgi çağı, bilgi ise teknoloji ve güç demektir. Güvenli,çağdaş ve gelişmiş bir ülke olması evlatlarımızın iyi eğitim almaları, donanımlı olmaları için, eğitimi veren öğretmenlerimiz çok önemlidir. Bu nedenle bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.'' dedi.

ULUDAĞ; “ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEK”
Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Bilal Uludağ, özveri ve fedakârlık isteyen öğretmenliğin, kutsal bir meslek olduğunu belirtti. Uludağ,  “Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli,  bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Ülkemizin geleceğini aydınlatacak olan yeni nesli yetiştiren fedakâr öğretmenlerimizin gününü gönülden, sevgi ve saygıyla kutluyorum” dedi.
Başkan Bilal Uludağ, bir milletin ulaştığı medeniyet seviyesi, gerçekleştirdiği yenilikler ve kültür birikimi tamamen öğretmenlerin elinde olduğuna değinerek, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“ Öğretmenlerimiz çocuklarımızın yetişmesinde büyük bir rol üstlenirler. İstikbalimiz olan evlatlarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz çok önemli ve değerli bir mesleği icra etmektedirler. Öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile ülkemizin geleceği daha da aydınlık olacaktır.
Eğitim öğretim hayatımızda çok büyük öneme sahip, insan topluluğunun en fedakar ve saygın unsurlarındandır öğretmenlerimiz.  Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç ve Büyük Atatürk’ün ‘Muallimler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ diyerek güvenini vurguladığı saygıdeğer öğretmenlerimizin günlerini en içten duygularımla kutluyorum.  Kutsal görevlerinde başarılar diliyor,  hayatını kaybeden bütün eğitim camiası çalışanlarına ve öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.”

 TÜRKEŞ FİLİK: “GELECEĞİMİZİ ÖĞRETMENLER ŞEKİLLENDİRECEK”
Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik; öğretmenler günü münasebetiyle yayınladığı mesajda;
Yüce Türk Milletine aşk ve sadakatle bağlı, Aziz Vatanımız ve şanlı bayrağımız için gözünü kırpmadan canını verebilecek nesilleri yetiştiren vatan ve millet sevdalısı kıymetli öğretmenler; sizler, bu kahraman milletin çocuklarını ham mermerken alıp tezgahınızda işleyerek şaheserler, abideler yapabilecek güçte ve yetenektesiniz.
Öğretmenlerin gücü ve topluma katkısı Peygamber Efendimizin " Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" hadis-i şerifinde gizlidir.
Günümüz şartlarında eğitimin gücü göz önüne alındığında geleceği şekillendirmek sizlerin elindedir. Sizler, gücünüzün farkında olduğunuz sürece yetiştirdiğiniz mühendisler, askerler, polisler, öğretmenler, din adamları ve siyasetçiler ülkemizin çıkarlarını göz önünde tutarak kendilerini Yüce Milletimize adayacak ve asrımıza Türk mührünü vuracaklardır.
Ulu Önder'in "Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır" sözünün muhatabı olan ve kendini Türk Milletine adayanlar gününüzü kutlar başarılar dilerim. Çünkü bu topraklarda yaşayan vatanseverlerin sizin başarınıza ihtiyacı var.”
dedi.

YENİ; “ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Fikret Yeni, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Öğretmenlerimiz, insanı en ideal şekilde eğitmek suretiyle, geleceğin Türkiye'sini, dahası geleceğin dünyasını inşa etmek gibi son derece kutsal bir vazifeyi icra etmektedirler. Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır. Bilhassa bizim kültür ve medeniyetimizde, öğretmenler anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteber sayılmaktadırlar. Zira, bizler, ilim ve irfan sahibi kimselere hürmeti, bize bir harf dahi öğreten kimsenin karşısında saygıyla eğilmeyi şiar edinmiş bir milletiz.
Öğretmenlik mesleğinin bu anlamlı gününde, başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, vatanımızın dört bir yanında fedakarca çalışarak bu ulvi görevi layıkıyla yerine getiren bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyoruz."

BARUT; “ÖĞRETMENLER KUTSAL BİR GÖREV YAPIYORLAR”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu belirterek, tüm öğretmenlerin gününü kutladı.
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında öğretmenlerin öğrencilere verdikleri eğitimle bir ulusun ve devletin geleceğini biçimlendirdiğini kaydeden CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, bu bağlamda öğretmenlerin büyük bir özveriyle kutsal bir görevi yerine getirdiklerini söyledi.
Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’nin ardından ilan edilen ‘Cumhuriyet’le birlikte yaşamın her alanında büyük devrimler gerçekleştirildiğini anımsatan Barut, 1 Kasım 1928’de Latin alfabesinin kabul edilmesi ve 24 Kasım 1928’de açılan Millet Mektepleri’nde yaşlı, genç, çocuk, kadın demeden herkese yeni harflerle okuma yazma öğretme seferberliğinin çağdaşlık uygarlık hedefine ulaşmada en önemli adımlar olduğunu vurguladı.
Atatürk’ün “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır” şeklindeki sözlerini anımsatan Barut, Atatürk’ün “Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir” diyerek öğretmenlerin toplumsal yaşamdaki konumunun önemini vurguladığını ifade etti.
Günümüzde ise uygulanan neo-liberal politikalar sonucu öğretmenlik mesleğinin ve öğretmenlerin adeta bilinçli olarak değersizleştirildiğini belirten Barut, öğretmenliğe gereken önemin ve değerin verilmesinin ülkenin geleceği açısından elzem olduğunu vurguladı.
CHP iktidarında öğretmenlik mesleğinin hak ettiği değeri göreceğini ve itibarını yeniden kazanacağını belirten Barut, öğretmenlerin yeniden toplum liderleri haline geleceğini kaydetti.
Ücretli öğretmen uygulamasının kaldırılıp, tüm öğretmenlerin atamasının yapılacağını ve Türkiye’nin en büyük ayıplarından birine son verileceğini dile getiren Barut, öğretmenlerin özlük haklarının yasalarla güvence altına alınacağını dile getirdi.
Öğretmenlik mesleğinin gerek çalışma koşulları, gerek eğitim sisteminin yap-boza çevrilmesi nedeniyle ülkenin kanayan yaralarından biri olduğunu ifade eden Barut, “Verdikleri emeğin ve özverinin karşılığını maddi ve manevi anlamda alacak olan öğretmenlerimiz çağdaş bir uygarlık hedefi doğrultusunda yetiştirecekleri nesillerle Cumhuriyetimizin sonsuza dek yaşamasında en önemli unsur olacaklardır. Çünkü Ata’mızın dediği gibi, Cumhuriyet öğretmenlerden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

SERTAN DURAN, HEM KUTLADI HEM UYARDI
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Sertan Duran, Öğretmenler Günü’nü kutlarken, eğitim sistemi içindeki önemli sorunlara karşı da uyardı.
Sertan Duran, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmen’ unvanının verilişinin 89. yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda, “Ülkemizin ve milletimizin muasır medeniyet seviyesine ulaşmasında vazgeçilmez önemi bulunan değerli öğretmenlerimiz cefakârlığın, fedakârlığın timsalidirler ve onlar bulundukları her yerde birer kandil gibidirler.” şeklinde konuştu.
Duran “Başöğretmenimiz ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün saygın meslektaşı olma onurunu yaşayan, her türlü ihanete ve saldırıya karşı devletimizin ve milletimizin bekasını temin hedefinde aynı dava sorumluluğunu üstlenmiş bulunan öğretmenlerimizin, kendilerine emanet edilen çocuklarımızı, gençlerimizi özellikle çağın türlü hastalıklarına, kültür emperyalizmine karşı milli ve manevi değerlerle donatarak her yönden sağlıklı bir neslin mimarları olacaklarına inancımız tamdır. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ifadesiyle, ülkemizin bugün ve gelecekte bağımsız ve onurlu yaşayabilmesinin yegâne yolu; eğitim ve öğretim vasıtasıyla nesillere öğretilecek olan milli değerler sisteminden geçmektedir.” şeklinde konuştu.
İl Başkanı Sertan Duran, devletin ve milletin bekasını tehdit eden tehlikelere de dikkat çektiği açıklamasında “Bu vesile ile belirtmeyi görev bilirim ki; son 15 yılda ihanet örgütü FETÖ ile bölücü terör örgütü PKK’nın orta öğretimde ve üniversitelerde egemen olma çabası, alınan tüm önlemlere rağmen günümüze kadar gelmiştir. Gerek eğitim, gerekse idari sahadaki kadrolaşma ve gerekse genç neslin bölücü hain düşüncelerle ele geçirilmesi gibi çalışmalar halen büyük tehlike arz etmektedir.” diye konuştu.
Duran “Bu gerçeklere rağmen ihanetin ve bölücülüğün panzehiri olan Ülkücü-Milliyetçi kadroların liyakat esasına dayanmayan tasarruflarla bertaraf edilmesi ve Cumhuriyet düşmanı kimliklere özlem duyan yandaş sendikaların kadrolaşmasına göz yumulduğu yönündeki güçlü iddialar mutlaka dikkate alınmalıdır. Milli eğitim sistemi içinde kendisini gizlemeyi başarmış kripto hainlerin kirli emellerine hizmet eden ve cari düzeni besleyen ve koruyan bürokratik yapı, devlet erki tarafından mutlaka hesaba çekilmelidir. Bununla birlikte, uygulamadaki yanlışlara son verilerek, mağdur konumuna düşürülen kadrolara hakları iade edilmelidir.” dedi.
MHP Adana İl Başkan Sertan Duran, mesajını şu ifadelerle bitirdi:
“Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun yolunda yürüyerek ülkemize, milletimize hizmet üretmiş ve ahrete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle anıyor; bugün ay-yıldızlı bayrak altında Türk gençliğine fedakârca emek harcayarak geleceğimizin imarına ter döken bütün öğretmenlerimizin bu güzide günlerini en içten duygularla kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YEŞİLTAŞ; “MUTLULUK YAŞIYORUZ”
AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Abdurahman Yeşiltaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Abdurahman Yeşiltaş, ‘’Millet mekteplerinin açıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanın verildiği gün olan 24 Kasım’ı, Öğretmenler Günü olarak hep birlikte kutlamanın mutluğunu yaşamaktayız’’ dedi.
Yeşiltaş, mesajında şunları söyledi;
“Türkiye iyi yetişmiş, genç ve dinamik nüfusuyla eğitimden sağlığa, adaletten emniyete büyük başarılara imza atıyor, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma yolunda kararlı adımlarla ilerliyor. Hiç şüphesiz, milletçe elde ettiğimiz bu başarıda, kat ettiğimiz mesafede en büyük emek, yurdumuzun dört bir yanında fedakârca görev yapan öğretmenlerimize aittir. İnanıyorum ki, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, ideallerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere yabancı kalmayan öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkenin geleceği çok daha aydınlık olacaktır. Öğretmenlere duyduğumuz borcun, ömür boyu taşınacak insanlık borcu olduğunun, ödenmesinin mümkün olmadığının ve bunun manevi bir sorumluluk olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçten yola çıkarak harcadığınız emek, gösterdiğiniz özveri, sabır ve hoşgörü için teşekkür ediyorum.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında “başöğretmen” sıfatını alması vesilesiyle, her yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız 24 Kasım gününün tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

KÜÇÜK: "SİYASİ İKTİDAR YURTTAŞIN EĞİTİME İNANCINI SARSMIŞTIR"
Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Umudu hep yenileyen ışıklı yolun yılmaz temsilcileri tüm öğretmenlerimizin ve eğitim emekçilerinin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarım.." dedi.
Baro Başkanı Av. Veli Küçük, öğretmenlerin toplumun mihenk taşlarından biri olduğunu ifade etti. Tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan Av. Küçük, "Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhurbaşkanı bile öğretmenden sonra gelir” anlayışı ile inşa ettiği eğitim sistemimiz ve bu sistemin baş tacı öğretmenlerimiz son yıllarda olduğu gibi bu yıl da 24 Kasım tarihini buruk bir şekilde karşılamaktadır.  Bugün öğrencisi ve öğretmeni ile birçok sorunun yaşandığı eğitim sistemimiz maalesef sürdürülebilirliğini kaybetmiştir. Osmanlı Devleti´nin Meşrutiyet yıllarında meşhur Maarif Nazırı/Milli Eğitim Bakanı Emrullah Efendi; “Şu mektepler olmasa Maarifi ne güzel idare ederdim” sözünü hatırlatan Av. Küçük, “ Yapılacak iş, yeni yetişen genç nesilleri günümüzün bilimsel şartlarına uygun olarak yetiştirmektir. Bu durum ise eğitime, öğretime ve öğretmene önem vermekle olur. Siyasi iktidarın son 15 yılda lise ve üniversitelere geçiş sınavlarında kısa sürelerde yaptığı ciddi ve farklı nitelikteki değişiklikler,  Cumhuriyetin 94 yıllık kazanımlarını ve değerlerini müfredatta azaltan düzenlemeler yurttaşımızın eğitime inancını derinden sarsmıştır.” diye konuştu.
Av. Küçük, çocuklara kaygı ve korkunun olmadığı,her türlü risk ve tehlikeden korundukları bir ortamın ve iklimin sağlanmadığı okulların güvenli olmadığını belirterek, "Öğrencilerin silah ve bıçak ile okula gelmeleri önlenmeli. TBMM araştırma sonuçlarına göre öğrencilerin yüzde 15’i okula kesici, delici alet ve silahla geliyor. Bunun önlenebilmesi için okul giriş-çıkış ve ziyaretçi güvenliği uzman ve yasal yetkileri olan güvenlik görevlileri ile sağlanmalı, kayıt ve kontroller etkin olarak yapılmalıdır. Güvenli okullar kurmak ve öğrencilerin  kendini güvende hissettiği okul ortamları yaratmak günümüzün en önemli ihtiyaçlarından birisidir. 10’uncu Eğitim İzleme Raporu 2016-2017 Raporuna göre ilkokulda net okullaşma oranı 2015-2016 yılında yüzde 94.4 iken, 2016-2017’de bu oran yüzde 91.2’ye düşmüştür. Yani ilkokulda okullaşma oranında düşüş yaşanmıştır. Öte yandan ortaokulda net okullulaşma oranı 2015-2016’da Türkiye genelinde yüzde 94.9 iken 2016-2017’de yüzde 95.7’ye çıkmıştır. Raporda dikkat çeken diğer veri ise, 2015 yılına göre; Türkiye’de 538 öğrenciye 1 psikolojik danışman ve rehber öğretmen düşmektedir. Ülkemizde malesef 1'i milli kütüphane, 1. 137 halk kütüphanesi bulunmaktadır" dedi.
OHAL kapsamında yürütülen soruşturmalardan en çok öğretmenlerin etkilendiğine de vurgu yapan Av. Küçük, “İhraç edilen ve açığa alınan öğretmenlerin sayısı yaklaşık 50 bini bulurken, ihraç edilenlerden sadece 311 kişi geri dönebilmiştir. Aynı şekilde binlerce akademisyen de üniversitelerden ihraç edilmiştir. Dünya’nın pek çok yerinde öğretmenler bu günü neşe ve mutluluk içerisinde geçirirken, Türkiye’de yaşayan öğretmenler, buruk, endişeli ve gelecek kaygısı taşımaktadırlar.” şeklinde konuştu.
Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, "Türkiye´de okuma yazma bilmeyen 4,5 milyon kadın ve kızımızın olduğu; 12-14 yaş arasında evli 10 binden fazla çocuk gelininin bulunduğu bilinmektedir. Kalemle, kitapla, eğitimle ve okulla buluşması gereken kız çocukları kuma, berdel, beşik kertmesi yapılmakta ya da babası yaşındaki adamlara  satılmaktadır. Bu durum vicdanlarımızı kanatan toplumsal bir yaradır.  Okul çağındaki kız çocuklarımızın eğitim – öğretim görmesinin engellendiği günümüzde devletin sosyal devlet anlayışı ile bu sorunu çözme görevi bulunmaktadır” dedi.  
Büyük önder Atatürk; “Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir doğma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır.” ifadelerinin altını çizen Av. Küçük, şöyle tamamladı:
“Atatürk’ü benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, onun manevi mirasçıları olurlar.
Görevlerini özveriyle yerine getiren tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyor, başöğretmen M. Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor; görevi başındaki öğretmenlerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum" 

SAYGILI; “DESTEKLERİ BİZE GÜÇ VERİYOR”
Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, gelecek nesilleri yetiştiren öğretmenlerin, Türk milletinin iyilik eli olan Kızılay’ın da en büyük destekçisi olduğunu söyledi.
Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; geleceği aydınlık ve daha müreffeh bir Türkiye’nin ancak; iyi bir eğitim-öğretim sistemi içerisinde kendisini daima yenileyen öğretmenlerin, en son ve yeni bilgilerle donatacağı çocuklar ve gençler sayesinde şekilleneceğini söyledi.
 Tüm insanlığa yön verecek kadar kutsal bir görevi yerine getiren öğretmenlerin Türk Kızılayı’nın da en büyük destekçisi olduğuna dikkat çeken Başkan Saygılı şunları söyledi;
“Türk Kızılayı Adana şubesi olarak bugün okullarla işbirliği içinde hayata geçirdiğimiz proje ve kampanyalarımızın tamamında öğretmenlerimizin imzası var. Öğretmenlerimiz daima bizim en büyük destekçimiz olmuş, topluma öncülük yapmışlardır. Öğrencilerimizin hayatında en önemli rol model olan öğretmenlerimiz, sosyal sorumluluk ve toplumsal duyarlılık bilincinin geliştirilmesi konularında da onlara her zaman örnek olmuşlardır.”
 Geçtiğimiz yıl, Kızılay Adana Şubesi’nin öğretmenlerle birlikte yürüttüğü, ‘Geleceğin Kan Bağışçısı Kazanımı’ projesinde Türkiye genelinde büyük bir başarıya imza atıldığını belirten Başkan Saygılı, “Bu yıl da Adana Valiliğimizin öncülüğündeki, Güney Adana Kalkınma projesi kapsamında yürüteceğimiz işbirliğinde başarı çıtamızı yükselteceğimize inanıyoruz. Bu duygularla hedefinde iyilik olan biz Kızılaycılar, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada, iyilik yarışında kol kola yürümeyi sürdüreceğimiz öğretmenlerimizin gününü kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

KUTLUCA, ”ÖĞRETMENLERİMİZ GELECEĞİMİZİN KURUCUSUDUR”
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD)  Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca, geleceğin mimarları olan öğretmenlerin, her türlü özen ve saygıyı hak ettiğini söyledi.  
24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle bir kutlama mesajı yayınlayan  Yakup Kutluca, Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur" diye konuştu.
Öğretmenlik, insanlık tarihinin en eski mesleklerinden bir olduğunu belirten Başkan Kutluca, mesajında şunları kaydetti: 
“Öğretmenlerin kendilerine verilen bu kutsal emaneti yücelten kişidir. Her 24 Kasım'da içtenlikle hatırlanarak öne çıkan öğretmenlerimiz, yapıcı, yaratıcı, insan haklarına saygılı ve özverili kişilerdir. Öğretmen Cumhuriyet değerlerini bilen, Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş bir ulus olmamız için eğitim uygulamasına ve tüm ülkemizin bütününe yayılması için çalışır. Onlar her alanda yeniliği, yenileşmeyi savunur. Milli birlik ve bütünlüğümüzün teminatı olan öğretmenlerimizin bu anlamlı günde öğretmenler gününü kutlar, başta baş öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizi saygı ve sevgi ile anıyorum.”

SÖZÜTEK: “ÖĞRETMENLERİMİZ KUTSAL GÖREV YAPIYOR”
Adana ESOB ve Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle eğitim ve öğretim camiasını kutladı.
 Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyet seviyesine ulaşma hedefinin gerçekleşmesinde, en önemli görevi öğretmenlerin üstlendiğini de dikkat çeken Birlik Başkanı Sözütek, mesleklerini fedakârca icra eden eğitim camiasının ilim ve irfan orduları olan öğretmenlerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve ekonomik yönden her zaman desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Bir ülkenin çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmasında, eğitim ve öğretimin çok önemli rol oynadığını, Öğretmenlerin de geleceğimize ışık tutan eğitimciler olduğuna  dikkat çeken Birlik Başkanı Sözütek,”Dünyanın en kutsal mesleğine sahip öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Ana kucağından okul yollarına yürümeye başladığımız ilk günden itibaren, sevgisi ve sonsuz şefkatiyle bizi sarıp sarmalayan, bilgileriyle geleceğimize ışık tutan öğretmenlerimiz sayesinde şimdi bilinçli, bilgili ve başarılı birer bireyiz. Kutsal bir görev yapan öğretmenlerimize her alanda sahip çıkmak ve baştacı etmek görevimizdir” dedi.
 Sözütek, şöyle devam etti.
 “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ sözü ve başöğretmenlik görevini üstlenmesi, öğretmenlik mesleğinin toplumdaki önemini, saygınlığını daha da pekiştirmektedir. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) ‘İlim Çin’de dahi olsa, gidip öğreniniz’, Hz. Ali’nin de ‘Bana bir kelime öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ deyimleri, eğitim ve bilimin asırlardır önemli olduğu gerçeğini gözler önüne sermektedir. Öğretmene sahip çıkmak, çocuklarımıza, dolayısıyla geleceğimize sahip çıkmaktır. Öğretmenlere saygı, anne – babaya gösterilen saygı kadar kutsaldır. Çünkü öğretmenlerimiz, çocuklarımıza hem ana hem de baba gibidir. Öğretmenlerimizi yalnız 24 Kasım’larda değil her zaman hatırlamalı ve sahiplenmeliyiz. Bu vesileyle, şahsım, tüm esnaf ve sanatkârlarım adına 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyor, eli öpülesi öğretmenlerimize sonsuz şükranlarımızı ve saygılarımızı sunuyorum”

KELEŞ; ÖĞRETMENLERİ TEBRİK ETTİ
Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Adana Bölge Müdürü Mustafa Keleş, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile bir mesajı yayınladı.
Keleş, mesajında, “Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştiren, en zor koşullarda dahi ülkesine, milletine ve gelecek nesillere bağlı hizmet veren bütün öğretmenlerimizin gösterdikleri fedakârlık ve özverileri için 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten duygularımla kutluyorum.
Eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti gösteren öğretmenlerimizin, toplumsal anlamda gereken tüm önem ve özeni hak ettiklerinin inancındayım. Bizlere düşen görev bu hakları onlara teslim etmek, irfan ordumuzun değerli öğretmenlerine gereken saygı ve değeri göstermektedir. Öğretmenlerimize; bilgili, çalışkan, vatanına bağlı, cesur bireyler yetiştirmek için üstlendikleri sorumlulukları bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da devam ettireceklerine yürekten inanıyor ve kendilerine duyulan bu güven ve inancın karşılığını layığı ile yerine getirdikleri için teşekkür ediyorum.
Mesleklerin en onurlusunu seçen, hizmetlerin en kutsalını üstlenen, güzel ülkemizin tüm eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, tüm öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve üstün başarılar diliyor, sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum.” dedi.

GÜNDOĞDU OKULLARI; “ÖĞRETMENE VERİLECEK EN BÜYÜK HEDİYE SEVGİDİR”
Adana Gündoğdu Koleji (AGK) 24 Kasım Öğretmenler Günü için eğitimcilerine sürpriz programlar hazırlıyor. Öğrenciler ise kendilerini geleceğin lideri olarak yetiştiren öğretmenlerine şiirler ve şarkılar hazırlamanın telaşında. Öğretmenler Günü AGK’da büyük bir coşku ve gurur ile kutlanacak.
AGK öğretmenleri velilerine seslenerek, “Biz öğretmenlere verilecek en büyük hediye, çocuklarımızın sevgisi ve siz değerli velilerimizin bizleri anlayarak, çocuklarımız için gösterdiğimiz çabayı desteklemenizdir” dediler.
AGK’lılar Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda ilerleyeceklerini belirterek, “Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü coşku ve gururla kutluyoruz” açıklaması yaptılar.

ŞAHİN; “BAŞÖĞRETMENİN İZİNDEYİZ”
Adana Altıneller Okulları yöneticileri 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladıkları mesajda, “Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde öğrenciler yetiştiren kurum olarak tüm öğretmenlerimizin bu onurlu gününü canı gönülden kutluyoruz” dediler.
Altıneller Okulları Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Şahin, tüm kampüslerinde Öğretmenler Günü için coşkulu kutlamalar yapacaklarını belirterek, “Biliyoruz ki yeryüzünde güzel ne varsa, iyi ne varsa bunlar öğretmenlerimiz sayesinde olmuştur. Yeryüzünde kötü ne varsa, yanlış ne varsa o da öğretmensizlikten meydana gelmiştir. Bu vesile ile Başöğretmen Atatürk’ü rahmetle şükranla minnetle anıyoruz.  Şehit öğretmenlerimizi ve vefat eden öğretmenlerimize rahmet diliyoruz. Emekli olup da hala toplumumuzun içinde topluma rehberlik eden emektar öğretmenlerimize sağlık ve afiyetler diliyorum. Görevli öğretmenlerimize de başarılar temenni ediyorum” dedi.