Türkiye Yüzme Federasyonu Adana İl Temsilcisi Sabri Şanlı, yarışlar sonrasında yaptığı konuşmada şunları kaydetti. "Özel sporcular bizim için çok önemli. Onları topluma kazandırabilmek adına en doğal rehabilitasyon aracı spordur. Spor sayesinde eğitilip topluma kazandırılmaları hepimiz adına önemlidir.

Ben buradan böylesi kutsal bir görevi ifa eden antrenör arkadaşlarımıza, sporcularımızın yanında olan velilerimize ve bizlere faaliyetlerimiz konusunda her türlü desteği veren Adana Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdulkadir Ataşbak'a yürekten teşekkür ederken, özel sporcu kardeşlerimi özgüvenlerinden dolayı tebrik ediyorum."

Yarışmalarda dereceye giren sporculara madalyaları Yüzme İl Temsilcisi Sabri Şanlı, Müsabaka Hakemleri ve Antrenörler tarafından verildi.

19 Mayıs Gençlik Haftası Bocce Turnuvası tamamlandı

Öte yandan Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Mili Eğitim Müdürlüğü İşbirliğinde düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Bocce müsabakaları sona erdi. Çukurova Elektrik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde yapılan müsabakalara toplam 175 sporcu katıldı.

Bocce müsabakaları sonrasında bir konuşma yapan İl Temsilcisi Ertuğrul Ahmet Özdağ, “Bu yıl 100.'sünü kutlayacağımız Gençlik ve Spor Haftası etkinliklerinde müsabaka yapmanın gururunu yaşıyoruz. Müsabakalara katılan tüm sporcu ve antrenörleri tebrik ediyor, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” dedi.

Müsabakalarda dereceye giren sporculara madalyaları, müsabakaya katılan sporcu antrenörleri, hakemler ve beden eğitimi öğretmenleri tarafından verildi.

Müsabakaların sonunda dereceye giren takımların isimleri şu şekilde:

Genç Kızlarda:

1. Çukurova Elektrik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi

2. Piri Reis Anadolu Lisesi

3.Adana Kız Lisesi

4. Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi

Genç Erkeklerde:

1.Piri Reis Anadolu Lisesi A takımı

2.Piri Reis Anadolu Lisesi B takımı

3. Ortadoğu Koleji

4.Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi

Yıldız kızlar:

1.Recep Birsin Özen Ortaokulu

2.Hümeyra Ökten İmam Hatip Ortaokulu A takımı

3.Hümeyra Ökten İmam Hatip Ortaokulu B takımı

4. Öğretmen Zeynep Erdoğdu Ortaokulu

Yıldız Erkek:

1. Recep Birsin Özen Ortaokulu A takımı

2.Recep Birsin Özen Ortaokulu B takımı