Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Adana Şube Başkanı Ümit Özlü , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Özlü kutlama mesajında; destansı bir kurtuluş mücadelesiyle, topraklarımızda gözü olanlara karşı onurlu bir direniş sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü millet olarak sevinçle karşıladıklarını belirtti.

Bugün de,güvenliğimizin sağlanması amacıyla, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün ilelebet devamı hususunda mücadele edildiğini belirten Özlü, Türk Milleti’nin tarihi kahramanlık destanlarıyla dolu olduğunu hatırlattı. Batı ve diğer ülkelerin bunu çok iyi bildiğinin altını çizen Özlü, ‘’Türk Milleti, istiklal ve istikbali uğruna gerektiğinde dün olduğu gibi bugün de bağımsızlığını ve Cumhuriyetin devamlılığını sağlamak amacıyla, hiçbir fedakarlıktan kaçınmaz’’ ifadesini kullandı.

Başkan Ümit Özlü , ‘’Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurulduğu bu çok anlamlı günün 100. yıl dönümünde, büyük Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, gazi ve şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.’’dedi.