İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 7 ilde düzenlenen Kahramanlar-47 Operasyonu'nda bölücü terör örgütüne ait 28 barınma alanının imha edilerek çok sayıda roketatar, el bombası ve 159 kilogram patlayıcı madde ele geçirildiğini duyurdu.

 İşte Bakan Yerlikaya'nın paylaşımı...

Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla 7 ilde mağara ve sığınaklara sakladıkları çeşitli silah, mühimmat ve patlayıcıların yok edilmesine yönelik gerçekleştirilen “KAHRAMANLAR-47” operasyonlarında; 29 barınma alanı imha edilerek çok sayıda ROKETATAR, EL BOMBASI ile 159 g PATLAYICI MADDE ele geçirildi.

7 ilde Kahramanlar-47 Operasyonu! PKK ağır darbe aldı: İnleri tek tek tespit edilip başlarına yıkıldı

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki;

Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden Terör Örgütlerine operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek. Milletimizin Duası Bizimle❗️

Mardin, Bitlis, Şırnak, Batman, Siirt, Tunceli ve Diyarbakır’da ( Dargeçit, Nusaybin, Beytüşşebap, Kozluk, Sason, Dicle, Lice, Silvan, Eruh, Mazgirt ve Cizre kırsalında 131 tim, 1️.174 Jandarma Özel Harekat (JÖH), Komando ve Güvenlik Korucuları  ile J-SİHA- ATAK helikopterlerinin de katılımıyla gerçekleştirilen “KAHRAMANLAR-47 operasyonlarında;

PATLAMAYA HAZIR HALE GETİRİLMİŞ,DÜZENEKLERİ KURULMUŞ 1️59 KG patlayıcı madde,

5 adet RPG-7 ROKETATAR,

8 adet EL BOMBASI,

EYP düzenekleri,

Zagros Keskin Nişancı Tüfeği,

3 adet AK-47 Piyade Tüfeği,

Av Tüfeği,

12 adet piyade tüfeği şarjörü,

267 adet mühimmat,

9 adet elektronik devre kartı,

30 adet el telsizi,

Optik cihaz,

El dürbünü,

4 adet akü,

25 adet tüp ile çok sayıda örgütsel doküman, mutfak, sağlık ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.                                                  Terör örgütünün kış aylarında lojistik amaçlı kullanmak ve eylem yapmak için hazırladığı İNLERİ tek tek tespit edilip BAŞLARINA YIKILDI.