İnşaat Magazin Dergisi imtiyaz sahibi H. İbrahim Harmancı, ‘İnşaat Sektöründeki Mimari Çizginin Önemi’ adlı bir panel düzenledi. Çukurova Metropol Gazetesi’nin desteğiyle düzenlenen panelde Tanır Emre Üzelgeçici Organizasyon iş birliği ve ana sponsor ödülü aldı.
Adana’da bir otelde düzenlenen panelde inşaat sektörünün önemi ve mimari yapısı değerlendirildi. İnşaat Magazin Dergisinin çıktığı tarihten bugüne kadar inşaat sektörüne yönelik yaptığı çalışmalarla dikkat çeken imtiyaz sahibi H. İbrahim Harmancı, “Adana’da inşaat sektörü oldukça iyi durumda, özellikle mimari yapısının ele alınması gereklidir” diye konuştu.

KATILIM OLDUKÇA YOĞUNDU

Katılımın oldukça yoğun olduğu panele, başta Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Organize Sanayi Başkanı Bekir Sütçü, Ticaret Odası Meclis Başkanı Tarkan Kulak, Askon Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Mimar Tamer Gülcan, Mimar Ayşe Tatlıcıoğlu, Adana İç Mimarlar Odası Başkanı Çağkan İnan, MÜSİAD Adana Şube Başkanı Burhan Kavak, AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu, Adana’nın tanınmış müteahhitlerinin yanı sıra basın mensupları katıldı. Ayrıca panele katılamayan CHP Adana milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, AKP Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, AKP Adana Milletvekili Tamer Dağlı telgrafla başarı dilediler.

GELECEĞİN VİZYONUNU OLUŞTURMALIYIZ

Açılış konuşmasını yapan İnşaat Magazin imtiyaz sahibi H. İbrahim Harmancı, “İnşaat sektörü insanların yaşam standartlarını belirlediği için buradaki en küçükten en büyüğe kadar olan her nokta çok önemlidir. Bir anlamda geleceği inşa ederken insan odaklı fikirleri göz önünde bulundurarak geleceğin vizyonunu oluşturmak için mücadele verilmesini canı gönülden arzu ediyoruz” diye konuştu.

HARMANCI’DAN TEŞEKKÜR

Harmancı sözlerine şu şekilde devam etti, “ilk günden itibaren İnşaat Magazin Dergisi’ne başlarken hep en iyisini yapmayı sektörün dikkat çeken projelerini ön plana çıkararak sektörün çıtasını zirveye çıkarmak için çabalıyoruz. Bu yolda bizi ilk başta Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’ın ilk günden beri vermiş olduğu destek bizi heyecanlandırmakta ve daha iyisini yapmaya yöneltmektedir. Ayrıca Metropol ailesi başta Tanır Emre Üzelgeçici olmak üzere kendisi ve tüm ekibiyle birlikte, desteğini esirgemediği için çok teşekkür ederiz. AKAMDER Başkanı Sayın Mustafa Karslıoğlu’nun çok yakinen destekleri bizlere güç katmıştır. STK ve Oda başkanlarımızın destekleri ve maddi, manevi yanımızda olan inşaat firmalarına tek tek teşekkür ederim” dedi.

TATLICIOĞLU: MİMARLAR ÖN PLANDA TUTULMALIDIR

Daha sonra konuşma yapan Mimar Ayşe Tatlıcıoğlu şunları söyledi, “ Adana’da kentin vizyonunu geliştirmek, yenilemek için mimarlar ön planda tutulmalıdır. Şehrin yenilenen yüzü ve değişen vizyonu için mimari yapısının mutlaka ele alınması gereklidir.”

İNAN: ADANA’NIN İÇ MİMARİSİNİN ÖNEMİ BÜYÜKTÜR

İç Mimarlar Odası Başkanı Çağkan İnan yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi, “ Adana’nın iç mimarisinin önemi oldukça büyüktür. Bizler bir mimari mekanın içinde, kullanıcılara işlevsel, yapısal ve estetik ölçütlere göre en uygun tasarımı sunmak için çözümler üreten akademik eğitim almış bireyleriz. Aldığımız eğitimden yola çıkarak, gelişen teknolojinin nimetlerini kullanarak, değişen insanı, sosyal, kültürel ve ekonomik değerleri ve değişkenleri en iyi şekilde harmanlayarak projeler oluşturmak bizlerin sahip olduğumuz en büyük değerdir” diye konuştu.

KARSLIOĞLU: ADANA İÇİN ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYARIZ

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu ise, “ Günümüzde maalesef herkes müteahhit oldu, biraz paran varsa, bir de arsa verecek birini bulursan müteahhit olabiliyorsun. Böyle olmamalıdır. Sadece Adana değil Türkiye’de oldukça fazla hatta gereğinden fazla müteahhit var. Buna bir çözüm bulunmalıdır. Adana için ne gerekiyorsa elimizi taşın altına koyarız, destek veririz” diye konuştu.

PROJE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Konuşmaların ardından İnşaat Magazin Dergisi’nin hazırlamış olduğu proje ödülleri taktim edildi. Ödül alanlar, Bölgenin en iyi gayrimenkul proje ödülünü Adana Organize Sanayi Başkanı Bekir Sütçü, bölgenin en kapsamlı konut ödülünü İmar Aş Genel Müdürü Ertan Asrak, Onur ödülünü Sarıçam Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Taner Talaş aldı. Adana kent vizyonuna katma değer sağlayan, projeleriyle dikkat çeken firmalara İnşaat Magazin Dergisine katkılarından dolayı ödül verilenler şu şekilde oldu, Müteahhit Halil Avcı, ATO Meclis Başkanı Tarkan Kulak, Müteahhit Kemal Bekaroğlu, Müteahhit İzzet Öksüzkaya, Müteahhit Yusuf Can Dağtekin, Müteahhit Yıldırım Önder, Müteahhit Dinçer Tümer, Müteahhit Emre Erdeve ödüllerini alırken, Organizasyon iş birliği ve ana sponsor ödülü Çukurova Metropol Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tanır Emre Üzelgeçici aldı.