Çukurova üniversitesi balcalı hastanesi çalışanları aralık ayı sonunda yenilenecek üç yıllık promosyon için bankaların çukurova üniversitesi’ne teklif yaparken günümüz ekonomik şartlarını dikkate almasını istedi.
Geçtiğimiz günlerde başlayan promosyon görüşmeleri kapsamında iki banka çukurova üniversitesi’ne 3 yıl için 9 ve 10 bin olmak üzere ekonomik gerçeklerle bağdaşmayan bir teklif sunmuştu bunun üzerine ihale iptal olmuştu.
Konuyla ilgili teklif yapan bankalar önünde toplanan balcalı hastanesi çalışanları yapaılan teklifin son derece komik olduğunu dile getirerek bir sonraki ihalede bu rakamların günümüz ekonomik şartlarına uygun hale getirilmesini istedi.

Promosyon tekliflerinde adaletli olun!

Çalışanlar adına konuşan tekin şimşekçi, “bilindiği üzere, 2007/21 sayılı başbakanlık genelgesi gereği, 11 eylül pazartesi günü saat 10:00 da üniversitemiz rektörlüğünde yapılan 2024-2025-2026 yıllarını kapsayan banka promosyan ihalesinin ilki gerçekleştirilmiş ama bir sonuca baglanamamıştır. Başta işbankası olmak üzere emekli maaşlarını kendi bankalarından verilmesini isteyen birçok banka, promosyon konusunda amansız yarışırken, yıllardır kampüs içinde yer alan maaşlarımızı aldığımız işbankası, bugünkü yaşanılan ekonomik koşullarda, üç yıl için bizlere 11.100,00 tl’lik komik bir bedeli bizlere layık görmüştür. teklif edilen bu tutar kabul edilemez boyuttadır”açıklamasında bulundu.
Şimşekçi,”enflasyon oranlarının olabildiğince yüksek seyrettiği, ekonomik koşulların çalışanların üzerine ekstra bir yük getirdiği bu zaman diliminde, üniversite çalışanları olarak, teklif edilen bu ücreti asla kabul etmeyeceğiz. Bundan sonraki süreçte, promasyon ihalesinin çalışanlardan yana şeffaf şekilde yapılmasını istiyoruz” dedi