Rotary kulüpleri tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan Uluslararası RofifeKısa Film Festivali Adana’da gerçekleştirildi.
Bu yı 13.’sü yapılan ve Adana DoubleTreeby Hilton Oteli’nde geniş katılımlı bir törenle sinamaseverleri buluşturan etkinlikler nefes kesiciydi.

ALMAN KONUKLAR DA VARDI

Rofife Festivali’nin Uluslararası ortağının Almanya Olması nedeniyle Almanya Büyükelçisi JurgenSchultz ve zarif eşi de gala gecesinde hazır bulundu. Uluslararası Rotary 2430 bölge Guvernörü Serhan Antalyalı Büyükelçi JurgenSchultz’ateşekkürlerini sundu.

Resim önizlemesi

AKDOĞAN, “SANATIN VE SANATÇININ YANINDAYIZ”

Adana Güney Rotary Kulübü Başkanı Dr Fatma Akdoğan, Rotaryler olarak her zaman birçok etkinliklerinin yanısıra sanatın ve sanatçının yanlarında olduklarını vurgulayarak, “Festivalde 4 ana dalda ödüller verdik. Ayrıca Deneysel, Kurgusal, Belgesel ve Animasyon dallarında genç yönetmenlere ödüllerini sunduk.” dedi.

ALGAN VE SAMANCILAR’A ONUR ÖDÜLÜ VERİLDİ

Rofife Adana’dan 3 Rotary kulüp tarafından atölye çalışması ve seçici halk jürisi kurularak gerçekleştirilen ödül töreninde, Ayla Algan ve Menderes Samancılara Onur Ödülü verildi.