Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, akşam saatlerinde karayoluyla Adana'ya gelerek, bir dizi inceleme ve ziyarette bulundu.
Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, kendisini karşılayan Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, AK Parti İl Başkanı Av. Fikret Yeni, İl Sağlık Müdürü Ahmet Özer ve sağlık kuruluşlarının yöneticileri ile birlikte Adana Şehir Hastanesi’nde yer alan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde incelemelerde bulunarak, hastaları ziyaret etti.

İnceleme ve ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, Mersin'deki Şehir Hastanesi’ni gezdiğini, Adana'daki Şehir Hastanesi’nde de özelikle Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini görmek istediğini kaydetti. Bu hastanelerin çok üstün standartta hastaneler olduğunu ifade eden Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, "Milletimiz her şeyin en güzeline layık. Böyle güzel hastaneleri milletimizin hizmetine sunmaktan onur duyuyoruz. AK Parti iktidarının yüz akı, başarılı hizmetleridir. Önümüzdeki dönemde ülke genelinde 30'a ulaşacak olan şehir hastanelerinin güzel örneklerini bu iki vilayetimiz yan yana yaşıyor. Halkımız da buralardaki sunulan güzel hizmeti gerçekten sahiplenmiş, memnuniyet çok yüksek. Biz de bundan mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.


Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, hastanenin resmi açılışının tarihinin henüz belli olmadığını, ancak yakın zamanda gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.
Sağlık Bakanı Dr.Ahmet Demircan, incelemeleri ve açıklamalarının ardından Vali Mahmut Demirtaş ve beraberindeki heyet tarafından Ankara'ya uğurlandı.