Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 81 İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilen yazıyla Sağlık Çalışanlarının 0-6 aralığında olan çocukları için kreş açılması planladığı belirtildi. Sağlık Müdürlüklerinden bünyelerinde görev yapan sağlık çalışanlarının 0-6 yaş aralığında çocuklarının tespit edilerek, 50 ve üzeri çocuğun bulunduğu kuruluşların bünyesinde kreş açılması, bu sayının altında kalanlar için ise; birden fazla sağlık kuruluşuna yönelik ortak kreş imkanı sağlanması için sağlık kuruluşlarınca ivedilikle gerekli çalışmaların başlatılması istendi.

MÜDEHALA EDİLMELİ

Yazılı bir açıklama yapan  Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu şunları kaydetti. 
"Ancak , Adana'da kamuya ait mevcut bulunan kreş ve gündüz bakımevi ücretleri çok yüksektir. 15ocak 2020 tarihinde yapılan zam ile 700 TL olmuştur. Sağlık çalışanlarının maaşları hergun erirken, döner sermaye ek ödemesi sıfır TL alırken , Kreş ücretlerine zam yapılması hakkaniyet ölçüsü ile bağdaşmamaktadır . Sağlık Bakanlığı olaya derhal müdahale etmesi gerekmektedir.
Sağlık-sen olarak talebimiz 7/24 saat çalışan sağlık calisanlarimiza ücretsiz kreş sağlanması ,bu yapilmiyorsa Hastane kreslerine ödenen 700 TL devlet tarafından ödenmesi gerekmektedir" dedi.