Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Adana ve çevre illerin sağlık bürokratları ile genel bir değerlendirme yapmak ve bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Adanayı ziyaret etmişti. Sağlık-sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu daha önce hazırlayıp maddelerini sosyal medyadan paylaştığı ve iadeli taahhütlü olarak hem Sağlık Bakanlığına, hem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına, hem de Y.Ö.K.e göndermiş oldugu sağlık çalışanlarının sorunlarını anlatan 26 maddelik mektubun, Sağlık Bakanlığı personelini ilgilendiren kısmını ziyaret sırasında sayın bakana elden iletme fırsatı buldu.

Sağlıkçılar sorunlarını Koca'ya elden yazılı iletti

Verilen mektup ve ziyaret hakkında konuşan Başkan Nennioğlu: Bakan Beye hoşgeldiniz dediğini ve Covid-19 salgınında gece gündüz demeden göstermiş oldukları gayretten dolayı bütün üyeleri ve milletimiz adına şükranlarını sunduğunu söyledi. Ayrıca sayın bakana vermiş olduğu mektubun detaylarını anlatarak, mektupta yazılan konular hakkında desteğiklerini beklediğini ilettiğini söyledi.

Konuşmasına devam eden Nennioğlu  Bakan Koca'nın çalışanların sorunları için gösterdiğimiz gayrete memnun kaldığını, konuyla ilgilenip mektubu bizzat okuyacağını söylediğini belirtti. Nennioglu Bugüne kadar hem sahada, hem sosyal medyada dile getirip Bakan Bey'e duyurmak için çok gayret ettiklerini, bazıları yıllardır var olan, bazıları da covid-19 sürecinde ortaya çıkan çalışanlarımızın sorunlarını muhatabına ulaştırabildigi için çok mutlu olduğunu söyledi. Koca'nın  mektuba göstermiş olduğu ilgiden ve incelikten dolayı ümitli olduğunu ifade eden Nennioğlu kendisine şimdiden teşekkür ettiğini belirtti.