SARI VE DEMİRTAŞ ÇUKUROVA HALK EĞİTİM MERKEZİNİN YIL SONU SERGİSİNİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Adana Valisi Mahmut Demirtaş'ın eşi Beyhan Demirtaş, Çukurova Halk Eğitim Merkezi usta öğreticilerinin desteğiyle kursiyerler tarafından hazırlanan el sanatları ve giyim ürünlerinden oluşan yıl sonu sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Piri Reis Anadolu Lisesinde düzenlenen sergiye Hanımefendi Beyhan Demirtaş’ın yanı sıra; Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, kamu kurum-kuruluş temsilcileri ile davetliler katıldı.

Sergilenen ürünleri teker teker inceleyerek ürünlerle ilgili bilgiler alan Hanımefendi Beyhan Demirtaş, serginin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

BEYHAN DEMİRTAŞ ‘‘KINALI ELLER KADIN KOOPERATİFİ’’Nİ DESTEKLEMEK İÇİN DÜZENLENEN ETKİNLİĞE KATILDI

Öte yandan Beyhan Demirtaş, ‘‘Kınalı Eller Kadın Kooperatifi’’ni desteklemek amacıyla düzenlenen ve Adana’ya özgü yemeklerin tanıtıldığı etkinliğe katıldı.


Seyhan Soroptimist Kulübü tarafından düzenlenen Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Gökhan Sezer’in de hazır bulunduğu etkinlikte Kınalı Eller tarafından hazırlanan Adana’ya özgü lezzetler tanıtılırken etkinlik sırasında pasta yapım atölyesi de gerçekleştirildi.

Ev ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla faaliyet gösteren kadınların desteklenmesinin çok büyük önem arz ettiğini ifade eden Demirtaş, her zaman üreten kadınların yanında olacaklarını belirtti.