Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde 31 Mart'ta teröristlerin havan saldırısı sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Halis Sayın'ın bağışlanan böbrekleri Mustafa Çelebi ve İsmail Bolat'a karaciğeri ise Adana'da Necati Alkan'a hayat verdi. Alkan'ın kızı Burcu Alkan, "Allah bir sevdiği kulu yanına aldı ve bir parçasını da babama verdi. Şehidimiz için çok üzgünüz. Ailesine minnettarız" dedi.

Şehit Piyade Onbaşı Halis Sayın'ın Karaciğeri Hayat Oldu ile ilgili görsel sonucu

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 10 Nisan'da gerçekleşen karaciğer nakli ameliyatının başarılı geçtiğini fakat 1 haftalık kritik bir süreç olduğunu dile getiren Burcu Alkan, babasının ameliyattan çıktıktan sonra naklin Şehit Piyade Uzman Onbaşı Halis Sayın'dan olduğunu öğrendiğini ve dakikalarca ağladığını söyledi. Babasının 10 senedir siroz daha sonrasında da kanserle mücadele ettiğini söyleyen Alkan, Kasım ayından itibaren organ beklediklerini belirtti.

Nakledilen Karaciğerin Şehit Sayın'ın Olduğunu Öğrenince Dakikalarca Ağladı, System.String[]

'HEM ÜZÜNTÜLÜ HEM MUTLUYUZ'

Babasının son dönemde hastalığının iyice arttığını ve 2 aylık bir zamanı kaldığını söyleyen Alkan, şöyle konuştu: "Çok mutlu ve şaşkınız. Babam ameliyatı girmeden önce durumu öğrendik. Allah bir sevdiği kulu yanına aldı ve bir parçasını da babama verdi. Aslında mutluluğumuz ne kadar büyükse üzüntümüz de öyle. Karmaşık bir durumdayız. Şu an babamın kritik evreyi geçmesini bekliyoruz. Şehidimizin ailesine baş sağlığı diliyorum. Babam hastaneden çıktığı zaman onlarla görüşmek istiyoruz. Şehidimizin ailesine çok minnettarız çok teşekkür ediyoruz. Onlar olmasaydı belki de babam şu an hayatta olmayacaktı."

Piyade Uzman Onbaşı Halis Sayın 31 Mart'ta Suriye'de, PKK/YPG'li teröristler tarafından Türk askerlerinin bulunduğu bölgeye düzenlenen havanlı saldırı sonucu yaralanıp, kaldırıldığı hastanede 10 gün sonra şehit olmuş ve 10 Nisan günü memleketi Niğde'de toprağa verilmişti.