Ünlü şarkıcı  Sertab Erener'in avukat babası Nizamettin Erener, önceki akşam tedavi gördüğü Özel Balat Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

İLK UÇAKLA İSTANBUL'A DÖNDÜ

Acı haberi konser için gittiği  Adana'da alan şarkıcı, ilk uçakla  İstanbul'a döndü. 85 yaşında yaşamını yitiren Nizamettin Erener, dün  Teşvikiye Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Kilyos Mezarlığı'na defnedildi.

Sertab Erener,

SANATÇI DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI

Cenaze töreninde taziyeleri kabul eden  Sertab Erener ile abisi  Serdar Erener'in ayakta durmakta güçlük çektikleri gözlendi. Törene  Serdar Erener'in eşi  Nil Karaibrahimgil ile  Fatma Turgut ve  Sinan Çetin de katıldı.

Babasını Kaybeden Sertab Erener, Acı Haberi Konsere Giderken Aldı, System.String[]

"MÜZİK KULAĞIMIN VE SES TELLERİMİN ASIL SAHİBİ"

Sertab Erener, daha önce  Ayşe Arman'a verdiği röportajda babasıyla ilgili şunları söylemişti: "Babam hukukçu ama aslında sıkı bir müzisyen. Müzik kulağımın ve ses tellerimin asıl sahibi o.  Zeki Müren'le aynı yerde askerlik yapmış, rivayete göre ses güzelliğinde ona rakip görülürmüş. Şerif İçli'den dersler almış,  İstanbulRadyosu'nda 1 ay solistlik yapmış. Sonra 'Avukatlık mı, müzisyenlik mi?' kavşağına gelmiş, direksiyonu avukatlığa kırmış. Babam, o güzel mavi gözleriyle ve o şahane sesiyle, çocukluk gazinomun yakışıklı assolistiydi."