Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan, yaptıkları çalışmada seçmen olarak görülmeyen 688 CHP üyesi tespit ettiklerini belirterek herkesi 17 Ocak'a kadar askıda kalacak seçmen listelerini kontrol etmeye çağırdı.

17 OCAK SON GÜN

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerle ilgili 4 Ocak'ta askıya çıkarılan seçmen listeleri 17 Ocak'a kadar muhtarlıklarda askıda kalacak. 17 Ocak'a kadar yurttaşlar, seçmen kütüğünde isimlerini olup olmadığını oturdukları mahallelerin muhtarlıklarında askıya çıkarılan listeden ve Yüksek Seçim Kurulu'nun 'http://www.ysk.gov.tr' internet adresinden bina bazında sorgulayabilecek.

BULGULARI PAYLAŞTI

Yaklaşan yerel seçim ve güvenliğiyle ilgili çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan, yaptıkları incelemelerde elde ettikleri bulguları paylaştı. Seyhan'da CHP üyesi 688 kişinin muhtarlıklarda askıya çıkarılan seçmen kütüklerinde isminin bulunmadığını aktaran Dardağan, "Seçmen listesinde adı bulunmayan 688 üyemiz derhal arandı ve muhtarlıklara itiraz etmeleri sağlandı. Seyhan'a yeni taşınan ve ilk defa ilçemizde oy kullanacak 34 bin 285 kişiden 512'si CHP seçmenidir. Önceden Seyhan'da oy kullanan ve başka bir yere taşınan 35 bin 806 seçmenden 816'sının CHP üyesi olduğunu saptadık" dedi.

YIĞMA VE TAŞIMA SEÇMEN UYARISI

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) açıkladığı resmi seçim takvimine göre, 17 Ocak 2019 tarihine kadar askıda kalacağını anımsatan CHP Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan, şunları kaydetti; "31 Mart seçimlerinde oy kullanacak yurttaşlarımız askı süresi devam eden seçmen listelerini muhtarlıklardan ve Yüksek Seçim Kurulu'nun internet sitesinden kontrol etmeyi ihmal etmesin. Biz seçim ve güvenliğiyle ilgili çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Örgütümüz birlik ve beraberlik ruhuyla 31 Mart'taki seçimlerde büyük bir zafer kazanmak için seçimle ilgili her türlü çalışmasını sıkı bir şekilde sürdürüyor. 1 Nisan'da kazandığımız belediyeler ile birlikte halkımızın yüzü gülecek. Tekrar belirtmek isterim ki, seçmen listesinde adı bulunmayanlar, oturdukları binalarda taşıma ve yığma seçmen tespit edenler CHP Seyhan İlçe Örgütü'ne hemen bildirsin."